Anneler Gününde Ne Almalı?

Anneler Gününde Ne Almalı?

Klişelere ve kitsch ifadelere boğulmadan, bazı durumlara bakabilmek insanın kişisel gelişimi açısından oldukça önemli aslında. İşte böylesi durumlardan bir tanesi de bu yazının konusu olan anneler günü konusu.

Kendi adıma ifade etmeliyim ki; gerek yaşadıklarımdan yola çıkarak gerek de çevremde gözlemlediğim kadarıyla biliyorum ki elbette bir çocuğu karnında 9 ay taşımak çok önemli ama sonuçta kimse sizin alnınıza silah dayayıp doğur demedikçe bu sizin kararınız. Bütün mesele bundan sonrasında başlıyor ve doğurduktan sonra çok ciddi bir biçimde sevgi ile, sabır ile önceliğini ona vererek emek vermek gerekiyor. Kimi zaman bir çocuğu yaşama hazırlamak için doğurmak da gerekmiyor.

İşte tüm bunlardan yola çıkarak bana emek veren annem dışında yengelerimin de anneler gününü buradan kutlayarak şunu da bu bağlamda ifade etmek istiyorum. Evet sevgi bir tek güne sığdırılmamalı, indirgenmemeli ama bu özel günde de annelere özel bir şey vermeden. Elbette sıradanlaştırmadan ve de kişinin kendi çok özel hissedebileceği bir biçimde.

Anneler Gününde Ne Almalı?

Sıra Dışı Öneriler

Sevgi emek ise ve siz buna sonuna kadar inanan insanlardan birisi iseniz alacağınız hediyenin de içinden sevgi geçmesi doğal olarak kendiliğinden gelecektir.

Kişinin anneler günü için hediye seçerken dikkat etmesi gereken en temel husus üstte belirttiğimiz husus dışında diğer hediye alımlarında olduğu gibi onun zevklerini düşüncelerini göz önüne almaktır ki bu aynı zamanda annenize gösterilen saygı ve özenin de bir tür göstergesidir.

İşin içinde çok pahalı sanki sevgiye para biçer bir duruma indirgemeden hediye alabilmek son derece doğru bir karar olacaktır.

Biraz bu noktada öneride bulunmak gerekir ise bir müzik kutusu çok özel armağan olabilir. Sevdiği çiçekleri kurutarak çerçeve yaptırarak özel bir tabloya dönüştürebilirsiniz.

Çok sevdiği bir sanatçı, yazar varsa ondan imzalı ya da sözlü bir eseri ona armağan edebilir, o çok istediği konsere çift kişilik davetiye verebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra o günü sadece ona ayırabilir ve tüm önceliklerinizi değiştirebilirsiniz ama tüm bunları yaparken de sevgi sözcüklerini, gözlerinizdeki ışıltıyı asla es geçmemelisiniz. Yoksa vereceğiniz hediyenin çok da bir anlamı olmaz değil mi?


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir