Kerimcan Durmaz Vakası ve Pop Figürler

Kerimcan Durmaz Vakası ve Pop Figürler

Türkiye bu güzelim ülkemizde bazen öyle olaylar oluyor ki insan şaşırma, öfke gibi tüm duygularını iç içe geçmiş hissediyor ve ne düşüneceğini şaşırıyor.  Neden bundan bahsediyoruz zira gündeme öyle bir olay bomba gibi düştü ki şaşırdık kaldık. Konu bu kadar gündemde olunca biz de hep beraber olayı sorgulayalım dedim.

Gündemimizde ki kişi Kerimcan Durmaz.

Ne Oldu Acaba?

Gündeme bomba gibi düşen olay şu. Aşağıda kim olduğunu yazacağım ama burada kısaca sosyal medya fenomeni olarak adlandıracağım Kerimcan Durmaz kendi Instagram hesabında cinsel objesinin görüntüsünü paylaşmış ve sonra gördüğü tepki üzerine yanlışlık olduğunu kamuoyuna duyurup silmiş. Tabi konu kendisi olunca, fotoğrafı yüklenen obje de özel bir organ olunca koptu kıyamet. Şimdi dilerseniz konu hakkında düşüncelerimizi belirtmeden önce kimdir bu adam bakalım biraz.

Kerimcan Durmaz Kimdir?

2 Kasım 1994’te İstanbul’un Yeniköy semtinde doğdu. Annesi ev hanımı, babası restoran işletmecisidir. İki ablası vardır. Liseyi bitirdikten sonra Bakü’ye gitti ve makyör olarak çalıştı. 2015’ten itibaren Periscope’a ve Snapchat’e yüklediği videolar ile sosyal medyaya adım attı. Daha sonra İstanbul’a döndü ve DJ olarak çalışmaya başladı.] 2016-17 yayın döneminde TV8’de ekrana gelen İşte Benim Stilim yarışmasının yedinci sezonunda jüri üyeliği yapmaya başladı. 30 Kasım 2016’da Samsun’da sahne aldığı bir mekanda LGBT’lere yönelik şiddete uğradı ve yaralandı

Peki O Neyi Temsil Ediyor?

Yazımıza konu olan olgu tam olarak işin bu boyutu. Biz kendisinin cinsel tercihleri, ne iş yaptığını falan sorgulamıyoruz. O son dönemde birçok insanın benzemeye çalıştığı, rol model aldığı bir pop figür. Kendisi de Hürriyet Pazar ekine birkaç yıl önce verdiği bir röportajda kendisinin de bir dönemi olduğu ve bu süreci iyi değerlendirmesi gerektiği sonrasında ününün kaybolacağını, o yüzden bu dönemde çok para kazanması gerektiğini dürüstçe ifade etmiş durumda.

Bu bağlamda da karşımızda da son derece zeki ve akıllı bir adam var. Bu neslin bir çok gencin de olduğu gibi işin kolayına kaçmak ve iyi yaşamak, çok kazanmak istiyor. Bunun için ise belki planlı, belki güdüsel kendince adımlar atıyor. Ve kabul attığı adımlar ile fenomen olmuş bir yüz.  Çok iyi kazanıyor ve kasasını dolduruyor. Sonrasında ne yapacağını kendisini de bilmediğini ifade ediyor zaten.

Ama bu son olayı elbette bilemeyiz, bilerek mi yaptı, bilmeden mi, ama kabul edilebilir bir olgu değil. Üstelik sadece ülkemizde değil, dünyanın herhangi bir yerinde de değil. Zaten son olayla ilgili bir avukatın hapis istemi ile açtığı dava dün gündeme bomba düştü. Şimdi herkes neler olacağını merak ediyor. Ama şunu unutmamak gerekiyor. Emek vermeden elde edilen her şey kolayca da elden gidebiliyor. Bu yüzden de Kerimcan Durmaz için zor günler şimdi başlamış durumda. Beklediğinden önce her şey tepe taklak olabilir.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir