Yüz Yogası ile Gençleşin - Yüz Yogası Hareketleri Resimli

Yüz Yogası ile Gençleşin – Yüz Yogası Hareketleri Resimli

Yüz Yogası ile genleşmek mümkün müdür?

Yoga bedenimizi ve beynimizi eğitmek, rahatlatmak, düşüncelerimizi sakinleştirmektir. Bedenimize huzur sağlayan yoga cildimize ne yapmaz ki? Olumsuz hiç bir şey yapmaz, her an her yerde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu küçük hareketler size 28 gün sonra cildinizin daha gergin olmasını sağlayacak  Neden 28 gün? Çünkü deri kendini 28 gün sonra yenilemeye başlar.

Yüz Yogası Hareketleri Nelerdir?

Yüz Yogası ile Gençleşin - Yüz Yogası Hareketleri Resimli
Yüz yogası hareketleri resimli
  • Derin bir nefes alın ve yanaklarınızı iyice şişirin, tıpkı bir balon ? şişir gibi ve kaşlarınızı yukarı doğru kaldırın. 10 a kadar sayın, bu hareketi 3 kez tekrarlayalım.
  • Yanaklarımızı balık gibi içeri çekin ve yine 10 a kadar sayın, bu hareketi de 3 kez tekrarlayalım.

Yüz Yogası ile Gençleşin - Yüz Yogası Hareketleri Resimli

  • Sizi çok mutlu bir haber duymuş gibi büyük bir gülümseme yaparak, yanaklarımızı olabildiğince yukarı doğru gerelim.  10 a kadar sayalım ve yine bu hareketi 3 kez tekrarlayalım .
  • Yüz, boyun, baş ve tüm vücudumuzu kasıp gevşetmeliyiz.  Yine her harekette 10 kadar sayıp bırakacağız ve 3 kez tekrarlayalım.
  • Yüzümüzü şaşırmış, korkmuş gibi bir ifade yaparak kaslarımızı 3 kere kasıp gevşetelim.
  • Dudaklarımızın arasına bir kalem alıp, kalemi çevirmeye çalışarak gıdığımızın kasılıp gevşemesini sağlayacağız. Yine 10 a kadar sayıp 3 kere tekrarlayacağız.

YÜZ YOGASININ CİLDE ETKİLERİ NELERDİR?

  • Ameliyatsız, masrafsız, doğal yollarla gençleşmenizi sağlayacak.
  • Yüz kaslarınızın çalışmasını sağlayarak, yer çekimine dur demenizi sağlayacak
  • Kırışıklıkların dışa doğru esneyip açılmasını sağlayacak
  • Cildimizin gergin ve canlı görülmesini sağlayacak

Aklınıza her geldiğinde yapabilirsiniz. Sadece 10 dakika alacak bu egzersizler. Sabırla yapıldığında size güzel geri dönüşümleri olacak.

Küçük hareketlerle yüzümüzü esnettik ve gerdik. Şimdide botoks etkili bir maskeyle cildimize destek sağlayalım.

Avokado ve Bal Maskesi

Olgun bir avokadoyu çatalla eziyoruz. Yalnız bir tane avokado çok fazla geldiği için, bir tatlı kaşığı kadar alıyoruz. Geri kalanını küçük parçalar halinde hazırlayıp buzlukta bekletiyoruz.

Bir çay kaşığı bal ile karıştırıyoruz, İki damlada nar çiçeği yağı damlatıyoruz.  Bal sayesinde kolaylıkla sürülenbilen bir maske yapmış olduk.  Maskeyi cildimize dairesel hareketler yaparak uygulayınız. 20 dakika kadar cildimizde bekletip temizliyoruz . Avokado cildimize nem kazandırırken, bal ve nar çiçeği yağı botoks etkisi yapıyor.

Yine doğal yollardan, pratik bir bakım yapmış olduk. Her bakımdan sonrada muhakkak bol su içmeyi ihmal etmiyoruz. Günde 8 bardak su içmek cildimizin nem dengesini korumasına yardımcı olacaktır.

Mutlu, huzurlu ve güzellikle kalın.

Sinem Güner İyiler

 


Hakkında Sinem Güner İYİLER

Güzellik Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir