Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır?
kontürleme-makyaj-sonra

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle yüz kontürleme yüz hatlarınızda geri plana çekmek istediğiniz bölümlere yapılan makyaj tekniğidir. Bir diğeri ise aydınlatma dediğimiz yüz hatlarınızda ön plana çıkarmak istediğiniz bölümler için uygulanan tekniktir.

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır?

Makyaj da İdeal yüz tipi oval yüz tipidir. Makyaj yapılırken genellikle bu yüz tipine yaklaştırma tekniği olarak kontürleme ve aydınlatma ile yapılır. Ancak kişinin yüz tipine göre de bu uygulamalar yapılabilir.

Burada önemli olan unsur yüz hattınızı tanımanızdır.

Yüz çeşitleri

Oval yüz

Üçgen yüz

Ters üçgen yüz

Kare yüz

Uzun yüz

Yuvarlak yüz

Yüz şeklinize göre aşağıdaki gibi kontürleme yapabilirsiniz.

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği , çene yapısı ve burun durumu yüzünüzü tanımanız için ideal bölgelerdir. Kullanacağınız ürünler , kontürleme de cildinizden iki ton koyu pudra , mat pudralardır. Aydınlatma da ise iki ton açık mat pudralar veya açık far, aydınlatıcı pudralardır.

Sedefli ürünler ile istenilen doğallıkta olmayacaktır. Doğallıktan uzak bir görüntü verir. Toz ürünler olacağı için mutlaka fırça kullanmanızı öneririm. Yüz tipinize göre elmacık kemiklerinizin alt kısmı , burun kenarları , çene kenarları kısmı kullanacağınız mat pudra ürünler ile kontür yapılır. Böylelikle burun küçültme ,ince yüz elde edebilirsiniz. Aydınlatma ise burun üstü , elmacık kemiklerin üst kısmı , göz altı kenarlarına , dudak üstü kısımlara küçük dokunuşlarla istediğiniz görüntüyü yakalayabilirsiniz.

Önerim yüzünüzü tanıdıktan sonra pratik yapmanızdır.

Böylelikle yüzünüzde hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.Yüz Kontürleme Öncesi ve Sonrası

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır?
Yüz Kontürleme Öncesi
Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır?
Yüz Kontürleme Sonrası

 


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir