Yıpranmış Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Yıpranmış Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

İş, okul, aile, başladığınız proje, gelen misafirler, vize haftanız, üniversite sınavı derdi derken her yaştan, her çeşitten insanın yaşadığı genel bir soruna parmak basalım bugün. Evet, hepimizin ortak derdi; yıpranmış, cansız ve dökülen saçlar. Kullandığınız şampuanlar ilk 2 hafta iyi gelmiş gibi görünüp sonra saçınızı tekrar yıpratıyorsa, ilacınızı bulmak için yazıyı okumaya devam edin! Hindistan Cevizi Yağı

Dökülen saçlarınızla başa çıkmanın yolu aslında çok basit. Son dönemde trend haline gelen, yaşamın her noktasında karşımıza çıkmaya başlayan, bir çok kullanım alanı olan ve son derece sağlıklı olduğu düşünülen;

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı (coconut oil, coconut butter) vejetaryen ve veganların yemeklerinde kullandıkları, bazılarının güneşlenirken bronzlaşmak için kullandığı, bazılarının çok kuru ve çatlamış ciltlerine uyguladığı, her derde deva bir hale geldi artık.

Benim saçlarım, orta uzunlukta, kuru, dönemsel koşullara göre bazen çabuk yağlanan ve hacimsiz olarak nitelendirilebilir bir saç tipi. Bütün bunlardan kurtulmanın yolunu Hindistan cevizinin mucizevi gücünde buldum.

Hindistan cevizi yağının son dönemde artan popülerliği yüzünden sahte ve organik olmayanları piyasada dolanmaya başladı. Eğer aşağıda okuyacaklarınızı organik olmayanıyla yaparsanız, olumlu sonuç alabileceğinizden emin değilim. Benim kullandığım Hindistan cevizi yağının markası Cocofina. Watsonslarda bulabileceğiniz gibi, eğer Watsons boykotunu destekliyorsanız tüm Macro Center larda da rahatlıkla bulabilirsiniz. 350 ml lik boyutuyla ve 30 TL fiyatıyla cam kavanozda stoklarda bulunuyor.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl kullanılır?

  • Oda koşullarında katı olan Hindistan cevizi yağını, duşa girmeden 30 dk-1 saat saat önce, göz kararı bir miktar elinize alarak tüm saçınıza, diplerine masaj yaparak homojen bir şekilde uygulayın.
  • Sonra saçınızı bir havluyla sararak, dışından 5-6 dakika kadar saç kurutma makinesi tutarak, kafanızı ısıtın. (sıcak maske uygulaması)
  • En az 15-20 dakika kafanızda tutun, daha uzun süre tutabiliyorsanız makbuldür J
  • Duşta saçınızı ıslattıktan sonra 1 ya da 2 defa saçınızı şampuanınızla yıkayın ve iyice arındığından emin olun J
  • Aynı işlemi 2 ya da 3 haftada bir uygulayabilirsiniz.

 

Hindistan Cevizi Yağı Nerelerde Kullanılır?

Kaş ve kirpikler için;

Hindistan cevizi yağının kaş ve kirpiklere uygulandığında daha sağlıklı ve gür kaş ve kirpikler elde edeceğinizi biliyor muydunuz? Tabii ki halk arasında bilinen üzere badem ve fındık yağlarını da kullanabilirsiniz ama koca bir kavanoz Hindistan cevizi yağınız varken 2 dakikada kaş ve kirpiklerinize de sürebilirsiniz

Bitmiş ya da kullanmadığınız bir maskara fırçasını iyice temizledikten sonra ya da dışarıdan aldığınız temiz bir maskara fırçasına çok küçük miktarda (tırnağınızın yarısı ya da çeyreği kadar) Hindistan cevizi yağı sürün ve fırçanın her yerine yedirin. Daha sonra kaşlarınıza ve kirpiklerinize, diplerinden alarak sürün. Bunu yatmadan önce yapmanız işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Bir Makyaj Temizleyici Olarak Hindistan Cevizi Yağı:

Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmiyor. Çıkması çok zor olan suya dayanıklı maskaranızı, likit mat rujlarınızı, ya da tüm makyajınızı pamuğa sürdüğünüz az miktarda Hindistan cevizi yağıyla kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı saç uzatır mı?

Hindistan cevizi yağı ile yıpranmış saçlarınıza bakım yaparken aynı zamanda daha hızlı uzamasına da yardımcı olabilirsiniz. Saçlarınız hem sağlıklı bir şekilde uzayacak hemde dolgunlaşacak çünkü; Hindistan cevizi yağı, içerdiği laurik asit ve besinler saç şaftına nüfuz eder ve saçın genel sağlını korumasına yardımcı olur.


Hindistan cevizi yağı saça nasıl uygulanır? 

Saçlarınızı günlük kullanıma uygun, hafif bir şampuanla yıkadıktan sonra, kısa saçlar için 1 çay kaşığı, omuz uzunluğundaki saçlar için 2 çay kaşığı ve uzun saçlarınız için 1 çorba kaşığı kadar saçlarınıza uygulayın. Saçlarınıza ve saç derinize nüfus edecek şekilde uyguladığınızdan emin olun! Hindistan cevizi yağını uyguladıktan sonra saçlarınızı streç film veya bir duş başlığı ile sarın, daha iyi emilmesini ve nemlenmesini sağlayacaktır. Hindistan cevizi yağı saçta ne kadar bekletilmeli?  1-2 saat boyunca veya isteğinize göre  gece boyunca bekletin. Son olarak saçlarınızı şampuanlayın.

Bugünlük Gülser’ den bu kadar. Sizin de bu konuyla ilgili görüşleriniz, deneyimleriniz ya da sorularınız varsa, aşağıya yorum olarak bırakabilir veya bana @gulsersvanity @gulserdogan instagram hesaplarından ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir