Tüm cilt tipleri için ucuz bir unfussy yağ: Squalane Yağı

Tüm cilt tipleri için ucuz bir unfussy yağ: Squalane Yağı

Squalane yağı yıllardır benim favori ürünüm oldu ve sonunda büyük bir anın tadını çıkarmasından çok memnun oldum çünkü bu ürünü size tanıtarak sizlerin de kullanmasına katkı sunabileceğim. Ayrıca artık tüm dünyada keşfetmiş durumda.

O modern güzellik eğilimlerinin peşine düşmüş eski ama son derece etkili maddeler için yeni keşfedilmiş ve son yıllarda takdir edilmiştir. Şirketler agresif bir şekilde yeni çıkmış olan ürünleri pazarlarken, teknolojide genellikle kanıtlanmamış gelişmeler ve  güzellik uzmanlarının önerisiyle hyaluronik asit, retinol, C vitamini ve yağ gibi yenilmez klasikleri insanlar kullanmaya devam etti. Squalane yağı yıllardır benim favori ürünlerim arasındaydı. Ve sonunda büyük bir anın ve daha geniş bulunurluğunun tadını çıkardığım için mutluyum.

Nedir?

Squalane yağı geleneksel olarak köpek balıklarının  karaciğerlerinden elde edilen ve insanlarda doğal olarak bulunan bir madde olan skualene hidrojen ilavesiyle yaratılmıştır. Fakat şimdi hemen hemen her zaman zeytinlerden veya şeker kamışından türetilmektedir. Petrolden eğer nefret ettiğini düşünüyorsanız mükemmel bir yağdır. Işık ve ungreasy, sorunlu ve sıkışık ciltlerde bile lekelere veya yağlanmaya neden olmadan nemlendirmeyi sağlar. Ayrıca esneklik ve gözle görülür bir parlaklık katarak tüm cilt tipleri için  cilt yapısını uygun hale getirir. Çoğu doymuş yağ gibi, raf ömrü de uzundur, bu nedenle kokmaya veya bozulmaya başlamaz. Katkısız yapısı, hassas ciltler üzerinde harika bir etki yaratır  Ekstra nem için cildim çok kuru olduğu için cilt bakımının olmazsa olmazı gece kremimi kullanıyorum. Tabi ki siz de mutlaka cilt tipinize uygun bir gece kremini düzenli her yaşta kullanmalısınız.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir