Şimdi Moda Doğal Yoldan Güzelleşme

Şimdi Moda Doğal Yoldan Güzelleşme

Şimdi Moda Doğal Yoldan Güzelleşme kim güzel olmayı istemez ki? Güzellik insanoğlu var olduğundan beri her zaman için son derece önemli olan bir kavram olmuştur. Her ne kadar kimi zaman dış güzellik değil iç güzellik asıl olan denilse bile tamamen gerçekliği ifade etmeyen bir kavramdır. O yüzden de kişinin yaşı ne olursa olsun özellikle kadınlar için gündemin ilk maddeleri arasına daima güzelleşme kavramı oturur ve yerini asla kaybetmez.

Şimdi Moda Doğal Yoldan Güzelleşme

Ben de bu yazıda sizlere kendi deneyimlerinden yola çıkarak özellikle otuz yaşın üstünde olan kadınlar olmak üzere tüm kadınlara çok para harcamadan doğal yoldan güzelleşme konusunda hap bilgiler vermeye çalışacağım. Sizin de benzer deneyimleriniz var ise lütfen bizimle paylaşın olur mu?

O zaman hadi başlayalım o zaman.

Gül Suyu Mucizesi

Şimdi Moda Doğal Yoldan Güzelleşme

Güzelleşmek hiç bir yaşta imkansız değil. İnsan kendi bedenini değiştiremez belki ama doğanın mucizelerinden de basit bir biçimde faydalanabilir üstelik bunu da çok ucuza mal edebilir.

İlk örneğimiz elbette gül suyu. İster piyasadan alın, ister kendiniz yapın ki ben kendinizin yapmanızı önereceğim size. Zira hazır olan ürünlerde istenen oranda gül olamıyor ve/veya kimyasallar içeriyor ki, bu da istenen sonucu vermesini doğal olarak engelliyor. Üstelik gül suyu yapmak çok zaman almayan çok keyif veren bir olgu.

Şimdi biraz da bu güzelim çiçeğin suyunun faydalarından bahsedecek olur isek şunları söyleyebiliriz: Akşamları yatmadan önce cildinizi gül suyu temizlemek son derece etkilidir. Cildi ferahlatır, nemlendirir, cildin pürüzsüz olmasına katkı sunar. Dahası tüm bunlara ilaveten son derece antibakteriyel olan bir üründür, cilt üzerinde oluşan yaraların, aknelerin giderilmesine katkı sunar. Ciltte kuruluk var ise ortadan kaldırır.

Antioksidan etkisi sayesinde cildin doğal yoldan güzelleşmesine, cilt hücrelerinin yenilenmesine, cilt dokusunun güçlenmesine inanılmaz derecede katkı sunar ama faydaları bununla da bitmez. Saçlara doğal bakım yapar.

Diğer faydalarını burada yazmayacağım göze iyi geldiğini de belirtmeden geçmeyim ufak son bir dip not olarak. O yüzden gül suyu her kadının başucu ürünü olmalıdır.

Çamurun Faydaları

Şimdi Moda Doğal Yoldan Güzelleşme

Son derece doğal bir yöntem var. Zaten bilenler biliyor. Kimi insanlar çamur banyolarına giderek güzelleşiyor, gençleşiyor. Siz de çamur banyosu olan bir yere gidebilir ya da deniz kenarına gittiğinizde, çamuru ile meşhur yerlerden geçerken kendi çamurunuzu kendiniz yapıp güzelleşebilirsiniz.

Zira çamur ile yapılan bir maske cildin sıklaşmasına, ölü hücrelerin cilt üzerinden atılmasına, cildin arınmasına, cildin gerginleşmesine katkı sunuyor ki bunların her biri başlı başına birer katma değer.

Keza eğer cilt tipiniz uygun ise kil ile de mucizevi etkiler yaratabilirsiniz. Kil de cildi ölü hücrelerinden arındıran, cildi güzelleştiren bir madde.

Maden Suyu

SPA merkezlerine gitmeden hem içerek, hem banyo yaptıktan sonra saf maden suyunu içerek cildin güzelleşmesini kolayca sağlayabilirsiniz. Haftada 2 kere yapmanız ise yeterli olacaktır.

Tüm bunlara ilaveten bol bol su içme, düzenli ve kaliteli uyku da doğal yoldan güzelleşme adımlarıdır ki siz bu adımları zaten biliyorsunuz değil mi?


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir