Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları

Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları

Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları Kim sabah kalkar kalkmaz kendini güzel hissetmek istemez ki? Hatta o gün, kendinizi çok güzel görüp “Acaba hiç makyaj yapmasam mı?” demek istemez miydiniz? Gerçekten yataktan kalktığınızda, güne daha güzel bir şekilde başlayabilirsiniz. O halde sabah kısa bir rutin ile bunu gerçeğe dönüştürmek mümkün. İşte sabahları daha güzel uyanmanın sırları;

Gece uyumadan önce birkaç adım ile sabah uyandığınızda çok daha güzel ve bakımlı görünebilirsiniz;

Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları

Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları

 1. BANYO YAPMAK

  Yatmadan önce sıcak bir banyo yapmak, uykuya daha rahat dalmanızı sağlar. Temiz kokulu duş jelleri, cilt peelingleri, saç maskeleri ile vücudunuzu derinlemesine rahatlatın. Sıcak su ile gözenekleriniz çok daha fazla açılacak ve ardından yaptığınız bakımlar, çok daha etkili olacaktır. Bırakın, sıcak bir banyo gün içindeki bütün sıkıntılarınızı bir kenara atmanızı sağlasın..
  Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları

 2. CİLDİNİZİ DERİNLEMESİNE TEMİZLEYİN

  Yüzünüzü gece uyumadan önce  muhakkak her gün temizlemelisiniz. Sabah daha güzel uyanmanın sırları olarak en büyük sırrınız, cildinizi derinlemesine temizlemeniz olacaktır. Unutmayın, en güzel ve bakımlı cilt, temiz cilttir. Bu nedenle cildinizdeki makyaj kalıntılarından, toksinlerden ve kirlerden kurtulmak en iyisi olacaktır. Kirlerden arınmayan bir cilt, kendini tazeleyemez.
  Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları

 3. PEELING YAPIN

  Tabikide her gece peeling yapmak doğru değil. Haftada 1 kere peeling yapmak, yüzümüzdeki ölü deriyi temizleyerek, alttaki taze ve canlı deriyi ortaya çıkarır. Bu nedenle cildiniz çok daha pürüzsüz ve canlı gözükür.
  Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları

 4. CİLT MASKELERİ İLE CİLDİNİZİ TAZELEYİN

  En zevkli kısma geldik! Cildinize uygun olan bir cilt maskesi ile cildinize maske yapabilirsiniz. İsterseniz bu maskeyi evde yapın, isterseniz de cildinize iyi gelen herhangi bir markanın cilt bakım maskesini kullanın. Temizlenen ve ölü deriden kurtulan taze cilt, maskeyi normal zamanlardan çok daha fazla içine çekecek ve çok daha etkili olacaktır.
  Örneğin; kuru ciltler olgun bir muz ve bal maskesi yapabilir. Ya da yağlı veya karma ciltler de; kil ve limon maskesi yapabilir. Bu tamamen sizin tercihinize ve cilt tipinize kalmış bir şeydir.
  Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları

  CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN

  En önemli kısımlardan biri de, uyumadan önce cildimizi yoğun bir şekilde nemlendirmek! Gece uykunuzda, cildiniz nemlendiriciyi emecek ve sabaha çok daha nemli ve sağlıklı bir cilt ile uyanacaksınız. Hazır cildinizi temizleyip, ölü deriyi atıp, cildinizi maskeler ile besledikten sonra, nemlendirici cildinizde çok daha etkili olacaktır. Sabahları daha güzel uyanmanın sırları, nemlendiriciyi unutmamaktır.
  Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları

 5. GÖZ ALTLARINIZI NEMLENDİRİN

  İlerde daha fazla kırışıklıklar ile karşı karşıya gelmemek için, siz her gece göz altlarınızı nemlendirmeyi unutmayın. Sabaha çok daha dinlenmiş ve sağlıklı bakışlar ile uyanacaksınız. Sabahları daha güzel uyanmanın sırları ndan biri de, dinlenmiş gözlerdir.
  Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları

 6. DUDAKLARINIZI UNUTMAYIN

  Dudaklarınız da gün içerisinde çok kuruyor ve çatlıyor. Gece yatmadan önce onlara peeling yapabilirsiniz ve ardından nemlendirebilirsiniz. Bir küçük kabın içerisine; esmer şeker, bal ve zeytinyağını karıştırarak dudaklarınızı ovabilirsiniz. Dudaklarınızdaki ölü deriyi almaya yardımcı olacaktır. Ardından bir lipbalm ile dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz.
  Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları

 7. KAŞ VE KİRPİK SERUMU

  Kaşlarınız ve kirpikleriniz de siz uyurken beslenmesini istemez miydiniz? Piyasada satılan oldukça fazla kaş ve kirpik serumu var. Onlardan edinebilirsiniz. Fakat evde kendiniz yapmak isterseniz; hindistancevizi yağı ya da badem yağı gibi çeşitli doğal yağlar ile kaşlarınızı ve kirpiklerinizi besleyebilirsiniz.
  Sabahları Daha Güzel Uyanmanın Sırları

 8. YETERİNCE UYUMAYA ÖZEN GÖSTERİN

  Bütün bu bakım rutinlerinin boşuna olmaması için, yeterince uyumaya özen gösterin. Günde en az 7 saat uyumaya çalışın. İyi bir gece uykusu demek, bütün bakımlardan çok daha önemli demek.


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 23 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

3 yorumlar

 1. Haha keşke sabaha 10 kat daha güzel uyanabilsek :))) Güzel yazı olmuş ellerinize sağlık…

 2. Hepsini deneyeceğim:)

 3. Cildi temizleme her zaman çok önemli 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir