Piercing Nasıl Yapılır? Acıyor Mu? İz Kalıyor Mu? İşte Merak Ettikleriniz

Piercing Nasıl Yapılır? Acıyor Mu? İz Kalıyor Mu? İşte Merak Ettikleriniz

Herkese merhaba, öncelikle bu benim yayınladığım ilk yazı, sizinle piercing hakkında kendi tecrübelerimi paylaşacağım. Piercing Nasıl Yapılır?

İlk olarak çoğu kişinin ilgi odağı olduğu ve benim de hala kullandığım piercing hakkında bilgi vermek istedim.

Piercing;

  • Nasıl yapılır?
  • Kendiniz yapabilir misiniz?
  • Acıyor mu?
  • Kullanılan malzemeler neler?
  • İz kalıyor mu?

Bunlar gibi aklınıza takılan soruları size anlatacağım. Ben piercing yapmaya 2 yıl önce başladım, cidden biraz uzmanlık gerektiren bir iş ama bence biraz uğraşan herkes yapabilir. Kendim yapabilir miyim? sorusu takılıyor herkesin aklına. İlk başta zorluk çekersiniz ama sonradan eliniz alışır. Fakat deldiğiniz yerin kötü bir yere denk gelmemesine dikkat edin. Ben dil, burun, kaş, dudak ve septum piercing kullandım. Smiley piercingi de yakın bir arkadaşıma yaptım bunlar hakkında size tecrübelerimi anlatmak istiyorum. Piercing Nasıl Yapılır?

Piercing

Piercing Nasıl Yapılır? Acıyor Mu? İz Kalıyor Mu? İşte Merak Ettikleriniz

 

Dil piercingi; genelde yapılırken çok az bir acı hissedeceğiniz fakat yapıldıktan sonra 1 haftaya yakın içecek içerken bile zorlanacağınız bir piercing. Bu piercingi kendinizin delmesini önermem çünkü benim bir keresinde damara gelmişti ve baya kanamıştı.

Burun piercingi yada hızması; tabanca ile deldirmenizi öneririm. Ve deldirdikten 1 2 hafta hatta daha fazla hiç çıkarmayın. Çabuk kapanan ve yara olan bir yer dudak içinde aynısı geçerli. Dudak demişken gelelim dudak piercingine.

Dudak piercingi; çabuk delinebilen bir piercing. Kişiden kişiye acıma oranı değişiyor ve kendinizin yapabileceği bir yer.

Kaş piercingi; ben yaparken hiçbir şey hissetmedim cidden gerçi uyuşturuyorum ama yaptırmak isteyen varsa korkmasına gerek yok bence.

Septum piercing; sanırım bu aralarında en çok acıyan piercing. Tabi ilk başlarda. Ben bu piercingi yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum. Bence en güzel yanı gizlenebiliyor olması. İlk başlarda gözünüzden yaş getirebilecek kadar acıyor fakat ondan sonra hiç acımıyor. Yani 1-2 ay geçmesi lazım. Normalde uyuşturmadan deliniyor fakat ben uyuşturucu sürmüştüm, sizde kullanın. Şimdi de size

Smiley piercing; en basit ve en kolay, ağrısız delinebilen bir piercing. Yapılması 2 dakikayı bile geçmiyor. Herkesin yapabileceği bir piercing.

Piercing Nasıl Yapılır?

Size şimdi nasıl yapıldığını anlatıyım, eczaneden önce uyuşturucu krem alın. Bunun fiyatı 6-10-20 tl arasında değişiyor ve birde intraket alacaksınız. İntraket fiyatı ise en fazla 2 tl ve birde piercing yapacağınız yere uygun piercing alacaksınız. Piercing fiyatı ise 5 – 10 TL arasında değişir. Size birde şunu söylemem gerekiyor piercing izi % 85 kalıyor. Hele uzun süreli duruyorsa geçme ihtimali yok. O yüzden iyice düşünmeniz gerekebilir.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sorularınız için;
instagram hesabım: makyajjzamani
makyajmi12@gmail.com


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir