Kısa ve Faydalı Makyaj Bilgileri Burada

Kısa ve Faydalı Makyaj Bilgileri Burada

Kısa ve Faydalı Makyaj Bilgileri hepimiz makyajın tüm inceliklerini bilmek ve kimse tarafından kötü bakışlara maruz kalmak istemeyiz ,kimse bize acemi gözü ile baksın istemeyiz işte bende sırf bu sebepten makyaj hakkında hepimize faydasının olacağını düşündüğüm bilgileri ufak ufak derleyip size sunuyorum. Umarım faydası olur .

Makyaj Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fondöten bilek ile anlaşılmaz,teninize uygun olan fondoteniancak boynunuzda deneyerek öğrenebilirsiniz. Tabi bunu açıklar hemen test edebilir ,ama kapalılar için durum biraz farklı gerçi makyaj mağazaları yoğunlukla bayan çalışanlar ile donatılmış.Mutlaka boynunuza deneyerek fondöten tonunuzu seçiniz.

Kısa ve Faydalı Makyaj Bilgileri Burada
Boyundan deneyerek fondöten seçin

1-Dudaklarınızın dolgun görünmesini istemeniz sizin en büyük hakkınız tabiki. Bunun için dudaklarınızaruj sürmeden önce toz pudra sürün onun üzerine de rujunuzu sürün. Dudaklarınız daha dolgun görünecektir.

*Göz makyajınızı yaparken eğer far paletinden de bir ton uygulamak istiyorsanız mutlaka eyeliner sürmeden önce sürün daha sonra eyeliner ve mascara kuklanın. Far kullanmayı unuttuysanız sakın eyeliner sürüp üzerine far sürmeyin tozlu ve pasaklı bir görüntü orta çıkar ve bu da sizi çok acemi gösterir.

2- Ruj sürmeden önce dudaklarınızı beyaz veya krem bir dudak kalemi ile belirginleştirdikten sonra dudak renginizde bir dudak kalemi ile çiziniz daha sonra mat bir ruj ve onun özerine de parlatıcı veya yine aynı tonda parlak bir ruj sürüp tüm dikkatleri dudaklarınıza yönlendirebilirsiniz.

3- Göz kalemini eğer gözleriniz büyük görünsün istiyorsanız beyaz olarak seçin gözün içine sürünüz yok gözleriniz küçük görünsün istiyorsanız gözlerinizin içine siyah göz kalemi seçin. Bir başka bilgi dr gözleriniz büyük görünsün istiyorsanız eyeliner çekin ve kuyruğunu uzun sürün.

4- Havuz da ve denizde mascara istiyorsanız suya dayanıklı mascara kullanınız.

5-  Dudaklarınızı dudak kalemi ile çizerken dudak ortasından başlayın. Üst dudak ‘m’ harfi veya ‘X’ şekilinde çizin. Üst dudak ‘m’ harfi gibi başlar genelde ;eğer üst dudağınız dümdüz değil ise. Eğer üst dudağınız dümdüz ise yine tek çizgi halinde ortadan bir çizgi koyun. Sonra Alt dudağa bir çizgi bırakın ve dudak köşelerini çizin ve geri kalan iş ise bu çizdiğiniz çizgileri birleştirmek.

Kısa ve Faydalı Makyaj Bilgileri Burada
Dudakları dolgun gösterme yolu

6- Pembe far kullanmadan önce beyaz far kullanın ve onun üzerine pembe farınızı kullanın. Bu yöntem kullandığınız pembenin sıcak ve tatlı oluşunu daha da etkili kılacaktır.

7- Dudak rujunuzu taşırdı iseniz pamuklu kulak çubukları ile tasan yerleri siliniz tüm ruju yenilemeye böylece gerek kalmaz.

Kısa ve Faydalı Makyaj Bilgileri Burada
Ruj

8- Eyeliner sürerken genelde taşırıyorsanız pamuklu bantlardan satın alın yapıştırabilirsiniz. Eyeliner işleminiz bitince kolaylıkla ve acıtmadan çıkarabilirsiniz.

9- Ağır Bir göz makyajı düşünüyorsanız göz pınarlarınızda beyaz tona yoğunluk vermeniz daha güzel görünmenizi sağlar.

10- Eyeliner sürerken kuyruktan başlamanız başarılı bir eyeliner çekmenize fayda sağlar.

Uygun fiyatlı ruj ve markaları için https://beautyperry.com/alisveris/en-guzel-uygun-fiyatli-rujlar

Kısa ve Faydalı Makyaj Bilgileri Burada
Eyeliner

Bundan sonra giyimden,makyaja,davranışa,hayatı kolaylaştıran bilgiler ile sık sık yazacağım. Size kısa ama fayda sağlamasını istediğim konulara ağırlık vermeye özen göstereceğim. Biz kadınlar her konuya ehil olmaya ve acemilik duvarlarını yıkmaya meyilli olduğumuz sürece başarılı olacağız. Sevgilerimle sevgi ile kalınız.

Makyaj teknikleri konusunda bazı fotoğrafları sizlerle paylaşıyoruz.


Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.