Katalog İle Satış Yapan Kozmetik Markaları

Katalog İle Satış Yapan Kozmetik Markaları

Katalog İle Satış Yapan Kozmetik Markaları bu yazımızın konusunu teşkil ediyor. Kozmetik sektörü deyince kapsamın ucu bucağı yok gibi. Birbirinden farklı çok özel ürünler var. Sabundan, makyaj malzemelerine kadar çok geniş olan ürün yelpazesinde gerek yerli gerek yabancı bir çok kozmetik markası ve kozmetik dünyası üstte de ifade edildiği gibi sonsuz bir umman.

Kozmetik ve dermokozmetik olarak temelde ürünler piyasada bulunuyor. Dermokozmetik olan ürünler dermatolojik testlerden geçmiş, eczane güvencesinde satılan dermokozmetik olan ürünlerdir.

Kozmetik ürünler ise başta kozmetik mağazaları olmak üzere hemen her yerde bulunabilecek ürünlerdir. Bu ürünler ağırlıklı olarak satış noktalarında satılmakla beraber katalog ile satış yapan adresler de yok. Üstelik bu alanda hem yerli hem yabancı olan markalar var. Biz de bu yazıda bu markalar hangileri onlara değineceğiz.

AVON

Avon 1886 yılında David H. McConnell tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş olan bir doğrudan satış şirketidir. Günümüzde 100’den fazla ülkede 6 milyondan fazla bağımsız satış temsilcisi ile satış yapmaktadır. Yaklaşık yıllık cirosu 10 milyar dolardır. Alanının en eski yapılarından bir tanesidir. Makyaj ve cilt temizleme ürünleri, makyaj malzemeleri, cilt bakım ürünleri, parfüm deodorant, çanta ve cüzdanlar, parfümler, muhtelif takı ve aksesuarlar ürün gamını oluşturuyor. Ülkemizde de sıklıkla tercih edilen bir markadır. Fiyat olarak da diğerlerine göre çok daha uygundur.

Katalog İle Satış Yapan Kozmetik Markaları

Oriflame

Oriflame Holding AG, Jonas af Jochnick ve Robert af Jochnick kardeşler tarafından 1967 yılında İsveç’te kurulmuş olan kozmetik grubudur. Şirket dünya genelinde 3 milyona yakın bağımsız kişilerden oluşan satış gücüyle cilt bakımı ve kozmetik ürünlerinin satışını yapmaktadır. Avon ile benzer bir ürün gamı vardır. Lakin fiyatlar açısından kıyaslandığında rakamları biraz daha yüksektir.

Katalog İle Satış Yapan Kozmetik Markaları

Farmasi

Dr.Cevdet Tuna tarafından 1950 yılında kurulmuş ilaç ve kozmetik firmasıdır. 2000’den fazla kozmetik ürünü bulunan marka Avon ve Oriflame gibi katalog üzerinden satış yapmaktadır. Ürün gamı diğerleri ile benzerdir. Yerli ve milli bir marka olması, belli bir grupların özellikle ilgisini çekmektedir. Kalitesi iyi, fiyatları diğer benzerleri ile yakın düzeydedir.

Katalog İle Satış Yapan Kozmetik Markaları

Amway

Amway, uluslararası alanda sağlık, güzellik, ev bakımı ve ev teknolojileri gibi müşterilerine ürün çeşitliliği sağlayan bir doğrudan satış şirketidir. 1959 yılında Jay Van Andel ve Richard DeVos tarafından kurulmuştur. Diğer katalog ile satış yapanların aksine ürün gamında ev üzerine temizlik vb. ürünler yer almaktadır. Diğerlerine göre daha pahalı bir markadır. Ayrıca gıda takviyeleri de satışa sunulan ve diğerlerinde olmayan ürünlerdir.

Ersağ

Kapsamı sadece kozmetik ile sınırlı olmayan bir yerli katalog ile satış yapan firmadır. Ürün gamında temizlik, gıda takviyeleri, saklama kapları ve basılı malzemeler de bulunur.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir