Hangi Renk Saçlara Sahip Olmalısınız ?
Kısa saç

Hangi Renk Saçlara Sahip Olmalısınız ?

Güzellik uğruna yapılmayan şey yoktur. Ama önemli olan yapılan seçimlerin sonuçlarında ayna karşısına geçtiğinizde kendinizi gerçekten özel ve mükemmel hissetmenizdir. Bunun en önemli etkisi ise çevrenizden gelen beğeni ve iltifatlardır. Saç rengi seçiminde sizin için en güzelini ve yüzünüze yakışan tonları belirlemenin en doğru yolu teninize uygun seçimleri yapmanızdır. Aslında doğal ten renginiz ve göz renginiz bunu belirlemede sizlere önemli ipuçları vermektedir. Hangi renk saçlara sahip olmalısınız?

Renkli gözlerde teniniz esmerse sarı sizi oldukça donuk ve soğuk gösterecektir. Kahve ve koyu kahve ya da toprak kızılını deneyebilirsiniz. Eğer sarışınsanız açık kahve ve sarı tonlarında kalmak doğal ve çekici bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Koyu bir esmerseniz koyu kahve ve siyah tonları ya da eğer kumralsanız bal rengi ve sarıya çalan kahveler size çok yakışacaktır.

Hangi Renk Saçlara Sahip Olmalısınız ?

Ama siz doğal bir sarışınsanız kendi öz sarılarınız ve sarı tonları size aydınlık ve güzellik katacaktır. Kadınların en büyük yanılgıları yüz biçimine, göz rengine ve ten rengine uymayan yalnış saç renkleri tercih etmeleridir. Bir ünlüde, bir kız arkadaşınızda veya yolda tanımadığınız birilerinde gördüğünüz saç renkleri, kabullenmeliyiz ki sırf onlarda güzel durduğu için bize de yakışabilir olandır, diye bir kaide yoktur. Tam tersi kendinize uygun olmayan renk tonlarını tercih etmeniz sizi olduğunuzdan yaşlı veya sevimsiz gösterebilir. Saçlarımız bizim en önemli aksesuarımızdır. Bakımını ihmal etmemekle beraber doğru renklerde kaldığınız taktirde farkedeceksiniz ki güzelliğinize güzellik katacaksınız.

Örneğin; açık beyaz tenliyseniz kızıl ya da siyah saç tonları sizi canlı gösterebilir. Fakat sarı tonları yüzünüzü oldukça solgun gösterecektir. Buğday tenli sarışınlar ise ana renklerinden vazgeçmemelidir. Doğal sarı tonları onlara oldukça şık ve güzel bir görünüm sağlayacaktır. Esmer güzelleri ise güzelliklerine ışıltı katmak için çikolata kahve tonlarında saç renkleriyle güzelliği ve uyumu yakalayabilirler. Saçlarınız hangi renk olursa olsun. Siz olmak istediğiniz kadar güzel olabilirsiniz. Kendiniz için en iyi seçimleri doğal güzelliğinize bırakın. Sarışın, esmer, kumral, kızıl olmanız hiç farketmez. Önemli olan doğru renkte kalıp uygun saç bakımlarını sağlamaktır. Saç değişimlerinizde renk uyumu olduğu sürece kendinize ve çevrenize ahenk ve güzellik katacaksınız.

Hangi renk saçlara sahip olmalısınız, aşağıda yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.


Hakkında EsraTansu

Hayvansever, Müziksever, Yazar, Çizer, Hayal eder..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir