Genç Görünmek İçin Yapılması Gerekenler

Genç Görünmek İçin Yapılması Gerekenler

Bir önceki yazımızda genç kalmak için yapılanları sıralamıştık. Bu yazıda ise genç görünmek için yapılacak olanları sıralayacağız. Dilerseniz hemen başlayalım.

Genç Görünmek İçin Yapılması Gerekenler

İşte O Öneriler

Nazik bir yüz temizleyici seçin:  Yaşlanan ciltte, genellikle fazla yağ olmadığından, gençlerin sık sık kullanması gerekenler gibi sert ürünlere ihtiyacı yoktur. Temizleyiciniz çok sertse, cildinizi doğal yağlarından sıyırır ve bu nedenle cildi kurutur ve daha hızlı yaşlanmasına neden olur. Yaş grubunuzu hedefleyenleri ya da kendilerini nazik ya da nemlendirici olarak tanımlayanları arayın . Kadınlar, makyaj yapmadan önce yüzlerini nemlendirmelidir .

  • Yaşlandıkça yüzünüzü temizlemeniz önemlidir, zira çevrenizdeki kimyasal izleri veya ciltte bırakıldığında yaşlanmaya neden olabilir benzer bir durum yapılan makyaj temizlenmediği zaman da geçerlidir.

Temizlendikten sonra nemlendirin. Cildinize nemlendirici bir destek vermek önemlidir, böylece kendi kendine bakabilir. Nemlendirilmez ise kuru cilt daha çabuk yaşlanır. Aktif bileşenlerinin yüksek bir yüzdesine sahip yaşlanma karşıtı nemlendiricileri arayın . Hangisini satın alacağınız konusunda şüpheniz varsa (piyasada yüzlerce ürün var), incelemelere bakmayı veya ürünü destekleyen bilimsel araştırmaları bulmayı deneyin. Karar verdiğiniz ürünün, genç yaşlarınızda kullandıklarınızın aksine, zengin ve derinlemesine nemlendirici olduğundan emin olun.

  • Ve unutmayın, nemlendirme sadece kadınlar için değildir, pazarda erkeklere yönelik pek çok benzer ürün vardır.

Günlük güneş koruması kullanın.  Zaten içinde SPF koruması bulunan birçok nemlendirici vardır ve bunun nedeni cildinizi güneşin zarar görmemesi için her gün zararlı UV ışınlarından korumanın hayati önemidir. Güneş erken yaşlanmaya neden olan ana şeylerden biridir, bu nedenle dermatologlar kırışıklıklar, kahverengi lekeler ve donuk bir cilt renginden kaçınmak için günde en az 15 SPF kullanmanızı önerir. Bunun yanı sıra, güneş koruyucular sizi cilt kanserinden koruyacaktır.

  • Güneş koruyucunuzu sadece yüzünüze değil, göğsünüze ve ellerinizin üst kısmına da kullanabilirsiniz, tabi eğer sadece bir süre güneş altında kalacaksanız. Bu, göğsünüzdeki ve ellerinizdeki lekeleri önler. Yine de güneşte gerçekten dışarı çıkacaksanız, o zaman tüm vücudunuza güneş kremi kullanmanız gerekir.

Cildinizi temizleyin. cildinizde olan pul pul cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik eder, bu nedenle daha genç görünen cildi teşvik eder. Cildin kuruması veya zarar görmesi daha az ve daha nazik olduğu için yaşlı cildi hedef alan bir şey seçin. Peeling aynı zamanda cildinizin daha yumuşak ve daha parlak görünmesini sağlar. Erkekler için, yüzünüzü tıraş etmeden önce peeling yapmak, saçları daha fazla ortaya çıkardığı için tıraş işlemini kolaylaştırır.

Kıllar Konusunda

Yüzünüzde kılları tüyleri yönetin. Erkekler için bu, daha iyi bakımlı ve daha az pasaklı görünmenizi sağlar, yaşla birlikte iyi görünmenize neden olur ve kadınlar için yaşlanmanın bu yan etkisini gizler. Her cinsiyet için akılda tutulması gereken işte bazı şeyler:

  • Erkekler: Yüzünüzü tıraşlı veya temiz bir şekilde düzeltin ve daima burun ve kulak kıllarınızı düzeltin. Burun kılı kesme makinelerini yerel eczanenizden satın alabilirsiniz. Kullanımı tamamen basit ve ağrısızdır. Burun ve kulak kıllarının yabani olarak uzamasına izin vermek, ekstra yaş kazandırır ve ayrıca sizi daha pis gösterir. O yaşlı adamın görünmesini engellemek istiyorsanız, bu kulak ve burun kıllarını da aldığınızdan da emin olun.
  • Kadınlar: Fasiyal saç bazen menopozdan sonra kadınlarda hormon seviyelerindeki bir değişiklik nedeniyle ortaya çıkabilir. Bundan kurtulmak için bu nedenle yaşınızı biraz daha iyi gizlemek için, lazer giderme, ağda, tüy dökücü / tüy alma kremi gibi birkaç kolay yolu vardır.
    • Kadınlar ayrıca kaşlarının oldukça kalın görünmesini de sağlamalıdır. Yaşlandıkça, kaşlarınız incelmeye başlayabilir, bu nedenle kaşlarınızın rengine uygun bir kalemle renklendirdiğinizden ve genç görünmeye devam ettiğinizden emin olun.

Genç Görünmek İçin Yapılması Gerekenler

Diğer Öneriler

Daha genç görünmek için sağlıklı beslenin. Fast food ve hamur işlerinden uzak kalın. Düzenli uykunuzu uyuyun. Kıyafetlerinizi ona göre seçin.Canlı renkleri tercih edin.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir