Geç Yaşlanmak İçin Doğal Ve Basit Öneriler

Geç Yaşlanmak İçin Doğal Ve Basit Öneriler

Bu yazıda size geç yaşlanmak konusunda fikirlerimi beyan etmeye çalışacağım. Sürçü lisan edersem affola. Nevton çekim yasaları hepimiz için işliyor. Kabul etmek de çok ama çok zorlansak da zaman akıp gidiyor.

Biz yeryüzünde öleceğini bilerek yaşayan tek canlıyız ama kimi zaman öleceğimizi unutmak bizim de işimize geliyor yoksa kafayı yeme noktasına gelebiliyoruz.

Bir de özellikle kadınların çok daha yakından ilgilendiği bir konu var ki o da yazının başlığından da anında anlaşılacağı üzere yaşlanma. Ama ille de geç yaşlanmak ve mümkünse hiç yaşlanmamak.

Hani başta da ifade ettim ya Newton çekim yasaları diye yasaların gücü tam bu noktada devreye giriyor ve hücre yenilenmesinin bitmesi ile yaşlanma belirtileri başlıyor. Önce ince çizgiler sonra yavaş yavaş derin kırışıklıklar akabinde sarkmalar sıkılık kayıpları kimilerimizde lekeler alıp başını gidiyor.

Evet bunu durdurmanın yolu yok ama geç yaşlanmak adına yapılabilecek şeyler var. Ben de sizlere 50 yaşına gelmiş ve fena görünmeyen biri olarak kendi yöntemlerinden bahsedeceğim sizin de kendinizce çözümleriniz varsa lütfen onları da bildirin öğrenelim.

Hepimiz genç ve güzel kalalım. Hele de estetik olayına karşı isek.

Geç Yaşlanmak İçin Doğal Ve Basit Öneriler
Geç Yaşlanmak İçin Doğal Ve Basit Öneriler

İşte Birkaç Basit Öneri

  • Fotoğraftaki kadın yoga yapıyor değil mi? Yoga bazılarımıza zor gelebilir. Günümüzde pilates moda. Nereden çıktı bu yoga diyebilirsiniz ama yoganın insan sağlığı üzerinde hem bedensel hem de ruhsal anlamda çok önemli faydaları var. O yüzden yoga geç yaşlanma yolunda atılabilecek en doğal adımlardan bir tanesi ama ben yoga yapamam derseniz size en uygun sporu deneyebilirsiniz. Sonuçta spor yapmak hareketi sağlıyor hareket ise genç kalmanın altın formüllerinden bir tanesi
  • Gündüzleri 20 dakika siesta. Daha önce bir yazımda da yazdığım gibi sieastanın çok önemli faydaları var. Yine en az akşamları 7 saat kaliteli ve kesintisiz bir uyku.
  • Cilt temizliği ve cildi nemlendirme. Makyaj yapın ya da yapmayın. Cilt tipinize uygun olan bir temizleme ürünü ve nemlendirici kullanmayı alışkanlık haline getirin. Cilt temizleyicileri günde iki kere sabah ev akşam olmak üzere uygulayın
  • Sabahları aç karnına bir bardak su için ve dahası gün boyu bol bol su için
  • A C E vitaminleri Selenyum içeren besinler cildin geç yaşlanmasına katkı sunduğundan günlük yaşamınızın bir parçası haline getirin
  • Olaylara pozitif bakın.
  • Saf gül suyu kullanın ki temizleyici olarak da kullanabilirsiniz.
  • Kozmetik ürünler kullanırken mineral bazlı ve kesinlikle dermokozmetik ürünler kullanın
  • Olaylara şartlar ne olursa olsun pozitif bakın. Hayatı sevin.

Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir