Eyeliner Sürmenin 5 Pratik Yolu Nelerdir?

Eyeliner Sürmenin 5 Pratik Yolu Nelerdir?

Eyeliner Sürmenin 5 Pratik Yolu Nelerdir? konumuzda hepimiz isteriz ki kusursuz eyeliner çekebilelim ve göz makyajımız kusursuz olsun. Eyelinerda makyajımızın olmazsa olması ama aynı zamanda en çok uğraş gerektiren makyaj uygulamasından biridir. Ne yazık ki bu bende pek mümkün olmuyor. Yani ben sağ gözüme çektiğim eyelinerı aynı hatlarıyla sol gözüme uygulayamıyorum. Bunun için çeşitli birkaç yöntem deneyimledim ve eskisinden daha iyi sonuçlar daha başarılı eyelinerlar çektim.

Eyeliner Sürmenin Adım Adım 5 Pratik Yolu;

Eyeliner Sürmenin 5 Pratik Yolu Nelerdir?

1-Para Bant ile ; bu yöntem içlerinde en klasiğidir. 2 tarafa da bantları çek hop işlem tamam! Gerçekten de eşit ve sivri kuyruklu eyelıner isteyenlerin bir numaralı tercihidir.

Eyeliner Sürmenin 5 Pratik Yolu Nelerdir?

2-Tel Toka ile ; Bu yöntemde son zamanlarda sık kullanılanlar arasında yer almaktadır. Tel tokanın uç kısımlarını kuyruk yapmak istediğiniz bölgeye koyuyorsunuz daha sonra şablon doldurur gibi boyuyorsunuz bu şekilde üçgen uçlu eyelıner kuyruğunuz oluyor.

Eyeliner Sürmenin 5 Pratik Yolu Nelerdir?

3-Kredi Kartı ile ; Bu yöntemide bant gibi düşünebilirsiniz sadece daha keskin ve daha belirgin bir kuyruk istediğinizde tercih edebilirsiniz.

Eyeliner Sürmenin 5 Pratik Yolu Nelerdir?

4-Göz Kalemi ile ; Aslında bu bir yöntem değil ekstra bilgidir.Göz kalemi ile önceden belirsiz bir çizim yaparak daha sonrasın da eyelıner ile üzerinden geçebilir çizgiyi belirginleştirebilirsiniz.

Eyeliner Sürmenin 5 Pratik Yolu Nelerdir?

5-kaşık ile ; Kaşığın yuvarlak kısmı ile dış köşe oluşturup üzerinden boyama yapabilirsiniz kaşığı ben daha çok günlük hayatta uygulamayı seviyorum keskin ve sert bir görünüm yerine daha yumuşak ince çizgilerde bir eyeliner elde etmiş oluyorsunuz.

Bonus olarak eklemek isterim ki keçe uçlu ya da kalem eyelinerlar ile daha pratik eyelıner sürebilirsiniz. Ben bazen kuyruk dahi yapmıyorum kirpik diplerinden ince bir çizgi şeklinde sürüp kuyruksuz bırakıyorum ya da yarım eyelıner uygulaması yapıyorum. Zaten eyelıner dediğimiz şey biraz el becerisi isteyen bir şey bu sebepten dolayı pratik yapa yapa el alışkanlığı kazanmış olursunuz. Gerçi günümüz teknolojisinde artık hazır şablonları dahi üretildi.Şablonu koyuyorsunuz ve içini dolduruyorsunuz 🙂

Eyeliner Sürmenin 5 Pratik Yolu Nelerdir?

Öğrenmek isterseniz işe dıplıner ya da jel formunda ki fırça ile sürebildiğiniz eyelınerlar ile başlayabilirsiniz. Ben eyelıner sektörü gelişmeden önce yani bu kadar çok çeşidi henüz mevcut değilken göz kalemi ile veya kalem eyelınerlar ile uygulama yapıyorum.

Kuyruk yaparken zorlananlar için göz kapağınızın yani eyelıner uygulamasını üst bölümlere sondan ortaya ve uca doğru uyguladıktan sonra kuyruk kısmına sıra geldiğinde gözleriniz açıkken sürmelisiniz. Tersini yaparsanız göz kapağınız katlandığı için sürüp gözünüzü açtığınızda dağınık bir görünüm olur bunu da hiçbirimiz istemeyiz bu sebeple gözleriniz açıkken eyelıner kuyruğunuzu tamamlayın.

Adım adım eyelıner nasıl çekilir merak edenleri buyurun aşağıdaki fotoğrafa alalım . 🙂

Eyeliner Sürmenin 5 Pratik Yolu Nelerdir?  Eyeliner Sürmenin 5 Pratik Yolu Nelerdir?

Sizinde bu yöntemlerden kullandıklarınız var mı ? varsa memnun kaldığınız ya da uyguladığınız farklı bir yönteminizi bizimle yorum olarak paylaşın lütfen 🙂


Hakkında Esra AYDIN

Yazmak en iyi terapidir . ? Gelin bu serüveni beraber deneyimleyelim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir