Dudak Makyajınız için Turuncu Ruj - 2017 Makyaj Modası

Dudak Makyajınız için Turuncu Ruj – 2017 Makyaj Modası

Bütün yaz bordo ve kırmızı rujdan siz de çok sıkılmadınız mı? Yaz geldi geliyor, artık değişik ruj renklerine sıra gelmedi mi? En son 2014’te patlayan turuncu ruj, bu sene de çok moda. Üstelik uygun fiyatlısından tutun, yaklaşık her markada bu rujlar fazlasıyla var.

Dudak Makyajınız için Turuncu Ruj

Dudak Makyajınız için Turuncu Ruj - 2017 Makyaj Modası

Turuncuya hala çekimser bakıyorsanız  size belki ilham olabiliriz. Sizler için piyasadaki en güzel rujları derledik, ünlülerden ilham aldık. Hadi hep beraber bakalım;

PARLATICI TURUNCU RUJ

Dudak Makyajınız için Turuncu Ruj - 2017 Makyaj Modası

Genelde bronz tene fazlasıyla yakışıyor.  Sade bir göz makyajıyla ve bol bronzer ile kullanıldığında, gecenin starı sizsiniz. Eğer esmer iseniz, bu renk size fazlasıyla yakışacaktır.

MAT TURUNCU RUJ

Dudak Makyajınız için Turuncu Ruj - 2017 Makyaj Modası

Kış aylarında bol bol mat renkler kullandık. Ama siz hala ben mat rujdan vazgeçemem diyorsanız, o zaman mat turuncu renkte bir rujunuz olabilir. Piyasada bir çok markanın mat turuncu renkli rujları var. Bunun için hafif ve ışıltılı bir fondöten, ince bir eyeliner ve bol bronzer ile kullanabilirsiniz.

PEKİ TURUNCU RUJ SÜRERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM DİYORSANIZ;

  • Turuncu ruj kullandığınızda makyajınızın diğer kısmı oldukça sade olmalıdır. Örneğin; turuncu ruj ile mavi bir far ve allık inanılmaz korkunç olabilir, değil mi?
  • Muhakkak cilt tonunuza uygun bir turuncu ruj bulmalısınız.
  • Turuncu ruj dudaklarınızdaki bütün pürüzleri ortaya çıkaracaktır. O yüzden dudaklarınıza peeling yapmayı ve bol bol nemlendirmeyi unutmayın.
  • Eğer ki turuncu ruj sürüp, birazcıkta göz makyajınızı da belirginleştirmek isterseniz bronz ve bakır tonlarda farlar yardımınıza yetişecektir. Işıltılı bronz bir far ile turuncu ruj ikilisi muhteşem olacaktır.
  • Allığınızı hafif sürmeyi sakın unutmayın.
  • Alt kirpik içinize ten rengi veya beyaz bir kalem sürmek, sizi daha fresh gösterecektir.
  • Turuncu ruj ile uyumlu olan kıyafet renkleri; beyaz, bej, krem, siyah, yeşil bu renklerden birkaçıdır.

Peki gelelim ünlüler bu turuncu ruju nasıl kullanmışlar, kombinlemişler?

Dudak Makyajınız için Turuncu Ruj - 2017 Makyaj ModasıRIHANNA
Güzel sanatçı Rihanna, göz makyajını hafif tutarak sadece mercan tonlarda bir far sürüp, bol miktarda maskara uygulamış. Ten makyajında da sadece mercan renginde bir allık kullanıp bütün gözleri dudaklarına çekmiş. Çokta güzel olmuş 🙂

Dudak Makyajınız için Turuncu Ruj - 2017 Makyaj Modası
GIGI HADID
Üstte de söylediğimiz kuralı Gigi, çok güzel uygulamış. Göz ve ten makyajını sade tutan Gigi, dudaklarına koyu turuncu bir ruj kullanmış. Göz makyajında siyah bir kalem çekmiş ve ten makyajında da ıslak bir fondöten kullanmış.

Dudak Makyajınız için Turuncu Ruj - 2017 Makyaj Modası
BARBARA PALVIN
Gözlerinin rengiyle, turuncu renkli farın uyumunu pek bir beğendik 🙂 Barbara, ten makyajını ıslak görünüm vere bir fondöten kullanmış, bol da aydınlatıcı sürmüş.


İlgili Makaleler;


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 23 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir