Dudak Kenarı Çizgileri Nasıl Giderilir? Zaman Artık Sizden Yana!

Dudak Kenarı Çizgileri Nasıl Giderilir? Zaman Artık Sizden Yana!

Dudak çevresinde yer alan kırışıklıklar gözle görülebilen en önemli yaşlılık göstergesidir. İnsan gözünün bir insana baktığı zaman ilk gördüğü ve dikkat ettiği noktaların başında dudak gelir. Dudak çevresinde kırışıklık sorunu yaşayan kişilerde, cildi pürüzsüz olsa da yaşlı bir görünüm ortaya çıkar. Marionette çizgileri adı verilen bu çizgiler, dudakların iki ayrı köşesinden çene hizasını takip ederek aşağıya doğru inen çizgilerdir.

Bazı durumlarda genç kişilerde de dudak çevresi incelmeye başlar. Yaşlanan kişilerde ise yüzdeki diğer bölgeler gibi dudaklar da çekiciliğini ve belirgin görünümünü yitirmeye başlar. Dudak kenarı çizgileri belirgin hale gelmeye başladığı zaman dudaklar ince ve düz görünür hale gelir. Dudağa arkadan destek veren çene kemiğindeki osteoporotik değişimler ve dişlerdeki yükseklik seviyesi de dudakların sarkmasına ve kırışmasına yol açar. Ayrıca çoğu kişide bu durum ile birlikte dudak üstü kırışıklıkları da görülür.

Yapısal veya yaşlanma sonucunda çekiciliğini kaybeden dudaklara dudak dolgusu işlemi de uygulanır. Dudak dolguları, dermal dolgu maddeleri ile uygulanır. İstenen sonuçların kalıcılığına veya geçiciliğine göre pek çok farklı dolgu maddesi kullanılır. Hyalüronik asit içeren dolgular dudak dolgusu isteyen kişilerin ihtiyaçlarına avantajlı çözümler sunar.

Dudak Kenarı Çizgileri Neden Olur?

Dudakların kenarında belirmeye başlayan çizgilerin pek çok farklı sebebi vardır. Dudak kenarı çizgileri denilince akla ilk gelen sebepler aşağıdaki gibidir.

– Sürekli dudak büzme mimiği
– Sigara tüketimi
– Takma diş
– Zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak
– Yaş
– Yan veya yüzüstü yatma alışkanlığı
– Aşırı sakız çiğneme alışkanlığı
– Genetik

Dudak Kenarı Çizgileri Nasıl Giderilir?

Dudak Kenarı Çizgileri Nasıl Giderilir? Zaman Artık Sizden Yana!

Dudak kenarı çizgilerinden kurtulmak istiyorsanız ve daha genç görünüme sahip dudaklara sahip olmak istiyorsanız farklı çözüm yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Dudak dolgusu, bu yöntemler arasında ilk sırada yer alır. Dudak kenarı çizgileri için yüz yogası da tavsiye edilir. Dudak kenarı çizgileri için yapılabilecek egzersizler de altın değerinde bir önem taşır.

İşlemden Önce Neler Yapılmalı?

Güzel dudaklar, çağlar boyunca insan estetiğinin en önemli simgesi olarak algılanmıştır. Dudaklarınıza dolgunlaştırma işlemi yaptırmak istiyorsanız, dolgu işleminden bir hafta kadar önce E vitamini, aspirin, ağrı kesici, omega 3 gibi ilaç ve besin katkılarını kesmelisiniz. Dolgu işleminden önce doktorunuzla konuşmalısınız.

İşlemi uygulayacak olan kişinin estetik bakış açısı ve tekniği sonuca doğrudan etki eder.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir