Boyalı Saçlar için Bakım Tüyoları - Evde Kolay ve Etkili Bakım Önerileri

Boyalı Saçlar için Bakım Tüyoları – Evde Kolay ve Etkili Bakım Önerileri

Zaten boyasız saçların bakımı normalde bu kadar zorken, bir de boyalı saçların bakımı 2 kat daha zor oluyor. Eğer doğru bakımı yapmazsak veya onlara özen göstermezsek anında çatallaşıp, kırılıyorlar ve sönükleşiyorlar. Bu yüzden saç bakımımızı atlamamalıyız. İşte Boyalı Saçlar için Bakım Tüyoları;

Boyalı Saçlar için Bakım Tüyoları
Boyalı Saçlar için Bakım Tüyoları - Evde Kolay ve Etkili Bakım Önerileri

Demi Lovato, düz saçlarını kısacık kestirip uçlarını maviye boyatmış. Bu tarz, giydiği pembe elbiseyle uyum sağlamış.

 • Saçlarınız için doğal içerikli şampuanlar seçin. Bazı şampuanlar içerisinde paraben, SLS ve renk içeriyor.
 • Muhakkak şampuanınıza uygun saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

Boyalı Saçlar için Bakım Tüyoları - Evde Kolay ve Etkili Bakım ÖnerileriDoğru Şampuan Nasıl Seçilir? Saçıma hangi şampuanı kullanmalıyım?

Herkesin cilt tipi farklı olduğu gibi saç tipi de farklıdır. Nasıl her krem, her maske gibi cilt bakım önerileri herkesin cildine uymuyor ve kaşıntı, sivilce, kuruluk gibi yan etkiler yapıyorsa bütün bunlar şampuanlar ve saç bakım ürünleri içinde geçerlidir. Devamını oku


 • Duş alırken sıcak su kullanmamaya özen gösterin. Sıcak suyun saçları matlaştırdığını ve sönükleştirdiğini biliyor muydunuz?
 • Yazın havuz, deniz, güneş derken saçlarınız daha sönükleşir ve kırılır. Bu yüzden havuza veya denize girmeden bone takmayı unutmayın.
 • Saçlarınızı her gün yıkamayı aklınızdan bile geçirmeyin. Saçlarınız daha fazla kuruyacak ve nemsizleşecektir. Aşırı yıkama, boyalı saçlarınızdan boyayı sıyırır. Bu da yeniden saç boyamanıza neden olur. Bu döngüde ise sürekli boyanan saçlar yıpranır ve çok fazla kimyasal yüzünden güçsüzleşir. Boyalı Saçlar için Bakım konusunda bu maddeye dikkat etmelisiniz.
 • Cildiniz kadar saçlarınız da güneşin zararlı ışınlarından etkileniyor. Bu yüzden muhakkak içerisinde SPF içeren saç spreyleri veya bakım kremleri sürmeyi unutmayın.
 • Normalde bile saçlarınız için sürekli ısı işlemleri kullanmak zararlıyken, saçlarınızın daha hassas olduğu boyalı zamanlar ısı işlemleri kullanmak 2 kat daha zararlı hale geliyor. Bu yüzden mümkün olduğu kadar saçlarınızdan ısıyı uzak tutunuz.
  Boyalı Saçlar için Bakım Tüyoları - Evde Kolay ve Etkili Bakım Önerileri
 • Eğer güneşli bir havada dışarı çıkıyorsanız saçlarınızı güneşten koruma için şapka takabilirsiniz.
 • Saçlarınızı 3 ayda 1 kırıklarını alması için kestirmelisiniz.
 • Saçlarınıza haftada 2 kere bakım maskesi uygulamalısınız.
 • Boyalı saçlar ekstra nem ister. Saçlarınız için maskelerinizi kendiniz evde de hazırlayabilirsiniz. Özellikle nem vere maskeler arasında, avokado, hindistancevizi ve bal çok etkilidir.
 • Saçlarınızı kurutma makinesiyle değil de kendi doğal haliyle kurutmanızı öneririm. Çünkü kurutma makinesi, saçlarınızdaki nemi çeker. 5 Adımda Banyodan önce ve sonra saç bakımı
 • Kaliteli bir tarak ve fırça kullanın. Keskin metal ve plastikler saçlarınızın çatallaşmasına neden olur.
  Boyalı Saçlar için Bakım Tüyoları - Evde Kolay ve Etkili Bakım Önerileri

Evde Kolay ve Etkili Bakım Önerileri

 • Saçlarınızın rengini korumak için saçlarınızı çok fazla yıkamayın.

Boyalı Saçlar için Bakım Tüyoları - Evde Kolay ve Etkili Bakım Önerileri

İnce Telli ve Yıpranmış Saçlar için Bakım Kremi Önerisi

İnce telli veya yağlanmaya eğilimli saçlara sahip kadınlar için özel tasarlanan Pantene Köpük Krem, anında emilir ve ihtiyacı olan bakımı saçınıza ağırlaştırmadan verir.  Devamını oku

 


 • Saçlarınıza bakım yağınızı sürüp, sıcak suyla ıslatılmış havlunuzu saçlarınıza sarın. Bu saçlarınızın nemi hapsetmesini sağlayacaktır.
 • Sağlıklı saçlar için doğru beslenme de çok önemlidir. Bol bol süt ve süt ürünleri, yağsız et, kuruyemiş ve bol meyve sebze yemeyi ihmal etmeyin.
 • Saçlarınızı çok sıkı toplamaktan vazgeçin. Bu sıkı toplama, saçlarınızı kırar ve iz yapar.


İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılarımız;

Boyalı Saçlar için Bakım Tüyoları - Evde Kolay ve Etkili Bakım Önerileri

Boyalı saçlar için daha fazla bakım önerisi 

Evde Yapabileceğiniz Kolay Saç Maskesi Tarifleri

Kepekten Korkmayın! Kepekten Kurtulmanın Doğal Yolları


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 24 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

2 yorumlar

 1. Saçlarımı uzun yıllardır boyuyorum ama artık mahvolmuş durumdalar kendi renginde kalıp toparlasın diye biraz bıraktım ama oda olmuyor çünkü saçlarımın düzelmesi için uzaması ve benim ara ara kestirmem lazım ama uzamıyor çok yıpranmış olduğundan bende napıyım düzeltmek için arayışlara girdim evde karışımlar hazırlayıp sürdüm kafama her kafadan çıkan fikri yaptım nasılsa mahvoldu en fazla kel kalırım diyerek bir arkadaş ortamında birisi liquid keratin dedi ben hemen aldım yaptım tabi ve sonuç mükemmel saçlar düzeldi biraz şaşkınlık geçirdim ama saçlarım şuan bakımlı güzel yumuşacık 1 set liquid keratin de bana söyleyip beni kurtaran kişiye hediye ettim düşünebiliyor musunuz hanımlar saçımı hiç zarar görücek falan sıkıntısı olmadan direk boyuyorum istediğim renge değişiklik yapmak artık daha güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir