Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

Hangimiz istemeyiz ki etkileyici buğulu bakışlara sahip olmayı. Etkileyici kirpiklere sahip olmak şüphesiz ki beraberinde güzel bakışları da getirecektir. Kaş ve kirpikler yüzümüzün ifadesini değiştirir bu sebeple çok önemli bir yere sahiptirler.

Günümüzde yanlış makyaj malzemelerinin tercih edilmesi ve sağlıksız beslenme düzeni kirpiklerimizi de olumsuz etkilemektedir. Kirpikleriniz istediğiniz gibi uzun ve gür değillerse bazı işlemler uygulanabilir. Son zamanlarda güzellik merkezlerinde kirpiklere yönelik işlemler sıklıkla talep edilir bir hale geldi.

Çoğu kadın etkileyici bakışlara sahip olabilmek adına ipek kirpik uygulaması, takma kirpikler gibi yöntemlere başvurmaya başladı. Ancak bu işlemler hem pahalıdır hem de kalıcı bir çözüm değildir. Geçici çözümler kirpiklerinizin doğal ve bakımlı bir görüntüye sahip olmasını sağlamaz.

Doğal yollarla kirpik bakımınızı yapmanız uzun ve gür kirpikler elde etmeniz mümkün. Kirpik uzatma sabırla etkili olmalıdır.

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yolları

Doğal yöntemler kullanarak kirpiklerinize bakım yapmanız kalıcı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Yazımın devamında sizlerle doğal kirpik uzatma yöntemlerini paylaşacağım ancak burada unutmamanız gereken ilk kural devamlılık. Kirpiklerin uzaması belli bir süreç gerektirir. Sabırla işlemi tekrarlamalısınız ancak bu şekilde istediğiniz güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.

  • Doğal yağlar kullanın. Kaş ve kirpik bakımı için birçok doğal yağ kullanılmaktadır. Özellikle badem yağı ve hint yağını karıştırarak bir kirpik fırçası yardımıyla gün içerisinde birkaç kez kirpiklerinize uygulayın. 2 hafta içerisinde kirpikleriniz deki fark gözle görülür hale gelecektir. Ancak bu işlemi uygularken gözünüzü korumalısınız.
  • B vitamini kirpiklerinizin daha hızlı uzamasını sağlar bu sebeple yeme düzeninize muhakkak B vitamini içeren yiyecekler eklemelisiniz.

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

  • Günlük kullandığınız maskara içerisine E vitamini yağı ekleyebilirsiniz. Bu işlem kirpiklerinizin beslenmesini ve gür çıkmasını sağlayacaktır. Bu sayede makyaj yaparken aynı zamanda kirpik bakımınızı da yapabileceksiniz. Özellikle doğal bakım yapmayı unutuyorum, zamanım yok diyen kadınların bu yöntemi tercih etmesini öneriyorum.
  • Kirpik kıvırma aletini hayatınızdan çıkarın. Bu alet kirpiklerinizin kırılmasına sebep olur. Kırılan kirpiklerin uzaması ve sağlıklı görünmesi söz konusu değildir.
  • Makyajınızı temizlemeyi ihmal etmeyin. Makyaj temizliği sırasında kirpiklerinizi çekiştirmemeye dikkat edin. Nazik bir şekilde makyaj silme işleminizi tamamlayın.

Kirpik Yapısına Göre Rimel Seçimi; Hangi Maskara Fırçası Size Göre?


Hakkında Büşra Çelik

Merhaba ben Büşra. Umarım yazılarımı beğenirsiniz ?

2 yorumlar

  1. Sayfayi çok beğendim artık her gün ziyaret ederim ?

  2. Kirpikleri dolgunlstirmak için maskara kullanmadan önce pudra kullanıyorlar ve daha sonra rimel uyguluyorlar böylece kirpikleriniz daha dolgun oluyor ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir