İpek Kirpik Uygulaması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
İpek kiprik uygulaması

İpek Kirpik Uygulaması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

İpek Kirpik Uygulaması

İçindekiler:

Genel Bakış;
İpek Kirpik Ekleri:
Kirpik Uzantıları Nasıl Uygulanır?
Doğal kirpikler zarar görür mü?
Dikkat Edilmesi Gerekenler
İpek kirpik nasıl temizlenir?

Genel Bakış;

İpek Kirpik Uygulaması: İpek kirpikler hafiftir ve mükemmel görünürler, esneklik ve rahatlık sağlarlar. Ultra yumuşak ve ham ipek elyaftan yapılmış bu kirpikler, tatlı ve gösterişli bir görünüm yaratır.

Üç çeşit kirpik uygulaması vardır. Sentetik Kirpik Ekleri, İpek Kirpik Ekleri, Mink (vizon) kirpik ekleri.

İpek Kirpik Ekleri:

İpek Kirpik Uygulaması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
İpek kirpik ekleri

İpek kirpik uzantıları, sentetik kirpiklerden daha hafif, mink kirpiklerden daha ağırdır. ipek kirpik, hafif olmayan orta ağırlıktaki kirpik uzantılarıdır. İpek kirpik uzantılarının ince dokusu, sentetik kirpik uzantılarına göre daha yumuşak ve esnektir. Böylece daha uzun süre dayanmalarını sağlar. İpek kirpikler diğer kirpik uzantılarına göre  daha doğal görünür. İpek kirpikler, zayıf veya kısa kirpiklere sahip müşteriler için ideal bir seçenektir. Sentetik kirpikler gibi, ipek kirpik uzantıları çeşitli kalınlık ve uzunluklarda bulunur.
İpek kirpik uygulaması, gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttıran bir uygulamadır.

İpek Kirpik Uygulaması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kirpik boyutları

İpek kirpikler, özel bir tıbbi yapıştırıcı kullanılarak göz kapağındaki gerçek kirpiklerin üzerine tek tek yapıştırılır. Uygulama yapılacak kişinin kirpiklerinin uzunluğu, kalınlığı ve göz yapısı göz önünde bulundurularak profesyonel kişilerce belirlenir.
Üç tipi vardır. Kirpik uzantıları sentetik, ipek ve vizon(mink). Boyut 6 mm’den 25 mm’ye kadar değişir. Seçildikten sonra, kirpikler gözü tahriş etmeyecek, doğal kirpiklerine zarar vermeyecek, özel formüle edilmiş, yarı kalıcı bir tutkal kullanarak birer birer uygulanır. Bununla birlikte, alerjik reaksiyonlar mümkün olduğu için kişinin duyarlılığına dayanan farklı tutkal türleri vardır.

Doğru uygulama ve düzenli bakımla, gerçek kirpiklerin büyümesine bağlı olarak ipek kirpikler ortalama 90 gün kullanılabilir.

 

İpek Kirpik Uygulaması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
İpek kirpik uygulaması

Kirpik Uzantıları Nasıl Uygulanır?

Uygulama yaklaşık 1 – 2 saat sürmektedir. İpek kirpikler gerçek kirpiklere benzeyen ipekten yapılmıştır, bu yüzden gerçek kirpiklerden ayırmak zordur Kirpik uzantıları, gözlerin yakınında kullanılmak üzere formüle edilmiş özel, yarı kalıcı bir tutkal kullanılarak uygulanır. Kirpik yapıştırıcısı genellikle gözleri tahriş etmezse de, alerjik reaksiyonlar mümkündür. Tam bir kirpik seti uygulamak yaklaşık iki saat sürer.

Yapay kirpikler, herkes için ideal değildir. Hassas cildi olanlar ve ellerini sık sık gözlerine sürme alışkanlığı olanlar kirpik uzatma için iyi aday değildir. Soğuk algınlığı ve sinüs enfeksiyonları da dahil olmak üzere tıbbi hastalıkları olanlar, yapışkanın yetersiz şekilde bağlanmasına ve kirpiklerin erken kaybedilmesine neden olabilecek göz sekresyonlarına (salgılarına) sahip olabilirler.

Kirpik uzantıları özel olarak formüle edilmiş bir yapışkan çıkarıcı kullanılarak temizlenebilir. Kirpik uzatmalarını sadece makyajsız temiz kirpiklere uygulamak önemlidir.

Kirpik uygulamaları profesyonellerin işidir. Lütfen kendi sağlığınız için kirpik uygulamalarını bu iş için eğitim almamış ve tecrübesiz kimselere yaptırmayınız. Kirpik uygulaması yapacak profesyonel kişiler aşağıdaki konularda eğitim almış olmalıdır.  İlk günlerde çok güzel gibi görünse de ipek kirpikler gözünüzü rahatsız edebilir.  Yanlış kullanılan yapıştırıcılar, dökülen kirpikler, çok ağır gelen ve artık gözü rahatsız eden kirpikler, gözde hassasiyet ve kaşıntı gibi sorunlar kirpik uygulamalarını kendileri yapmış veya bilinçsiz kişilere ipek kirpik uygulaması yaptırmış kişilerin ortak şikayetleridir.

Profesyoneller, ipek kirpik uygulaması konusunda aşağıdaki konularda eğitim almış ve tecrübeli kişilerdir.

 • Göz hastalıkları ve bulaşıcı hastalıklar
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Uygun sağlık uygulamaları
 • Kirpik bağlama
 • İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları
 • Kirpik uzatmaları uygulama prosedürleri
 • Kirpik uzatma ve ayırma işlemler.
İpek Kirpik Uygulaması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
İpek Kirpik Uygulaması

Doğal kirpikler zarar görür mü?
En büyük korkunuz kirpik uzantılarının kirpiklerinize zarar vermesi değil mi?. İpek kirpikler doğru ve düzgün bir şekilde uygulanırsa, güvenlidir ve doğal kirpiklerinize zarar vermez. Ancak gözlerinizi ovmanın ya da uzatmaları çekmeniz kirpik kaybına ve doğal kirpiklerinizin zarar görmesine neden olabilir. Kirpikler düzgün şekilde uygulanırsa ve bakımları düzenli yapılırsa zararsızdır.

İpek Kirpik Uygulamasından Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İpek Kirpik Uygulama sonrasında kirpiklere 24 saat su değdirilmemesi gerekir. Duşa, havuza ve denize girebilirsiniz.
 • Öncelikle şunu belirtmek istiyorum uygulama öncesindeki gibi rahat olamayacaksınız. Uyurken yatakta çok hareket ediyorsanız ipek kirpiklerinizin zarar görmesi muhtemeldir.
 • Makyaj temizleme ürünlerinin içeriklerine çok dikkat etmelisiniz. Alkollü ve yağ bazlı makyaj temizleyicileri kirpiklerinize zarar verir.
 • Gözlerinizi ovuşturmaktan kaçının. Yüzünüzü yıkarken nazik davranın. Aşırı sabuna maruz kalan kirpiklerin ömrü kısa olur.

İpek kirpik uygulaması nasıl temizlenir?

Kirpik uzantıları özel olarak formüle edilmiş bir yapışkan çıkarıcı kullanılarak temizlenebilir. Kendiniz temizle işlemini yapmayınız, doğal kirpiklerinize zarar verebilirsiniz. Kuaför salonunda profesyonel kişiler tarafından özenle temizle ve bakım işlemini yaptırabilirsiniz.

 

Kirpik bakımını  ihmal etmeyin! İpek kirpik uygulaması düzenli bakım sayesinde 3 ay kullanılabilir.

İpek kirpik yaptırdığınızda nasıl görüneceğini merak ediyorsunuz değil mi? Size çok güzel bir haberimiz var. Uygulama yaptırmadan kendi yüzünüzde kirpik deneyebileceğiniz bir uygulama var. Hemde ücretsiz, üstelik bizim sitemizde ve bir tık uzağınızda: Online Uygulama tıklayınız. Uygulamayı açtıktan sonra şu adımları takip ediniz. PHOTO tıklayın, tam karşıdan ve yakından çekilmiş fotoğrafınızı yükleyin. Fotoğraf yüklerken uygulama sizden yüz hatlarınız ve göz çevrenizi tanımak için yardım isteyecek noktaları yandaki fotoğrafta olduğu gibi yerleştirerek uygulamaya yardımcı olun. Daha sonra üst menüden EYES seçiniz hemen altta açılan menüden MASCARA’yı seçiniz. İsteğiniz renk ve uzunluktaki kirpikleri deneyin.

 


Hakkında BeautyPerry.com

2 yorumlar

 1. İpek kirpik uygulaması asına aklımda hiç bir bilinmeyen kalamadı Tebrikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir