Yeni Yıl İçin Düşünceler Nerede Nasıl Girmeli?

Yeni Yıl İçin Düşünceler Nerede Nasıl Girmeli?

Yeni Yıl İçin Düşünceler Nerede Nasıl Girmeli? Ve işte günahı ile sevabı ile 2018 yılına veda etmemize sayılı günler kaldı. 2019 yani yeni yıl kapıyı çalmak üzere.

Nasıl geçti bu yıl, sizi üzdü mü, sevindirdi mi bilmiyoruz. Eminiz ki iyi günleriniz de kötü günleriniz de olmuştur ama dileriz ki iyi günlerin sayısı kötü günlerin sayısından fazla olsun çünkü insan dünyaya bir kere geliyor ve sonunun ne zaman nasıl biteceğini bilemediği bu masalda her şeyin en iyisini en güzelini hak ediyor.

Yaşamın ne getireceğini bilemiyoruz ama yine de bizi diğer canlılardan ayıran en önemli ayrıntı düşünen bir varlık olmamız bu yüzden de kendi özgür irademizle kendi yaşamımızın iplerini alarak her türlü olumsuzluğa karşı her şeyi dilediğimiz gibi yapabiliriz. Ara Güler’in de o çok meşhur sözünde ifade ettiği hayat bize verilen boş bir filmdir ve nasıl dolduracağımız tamamen bize kalmıştır.

Yeni yıl konusuna bu bağlamdan tekrar dönecek olursak bir yaş daha aldığımız anılar biriktirdiğimiz bu günlerde yapılabilecek olan en iyi şeylerin başında kendimizle bu yıldan yaşanılanlar, yaptıklarımız ile bir yüzleşme olmalıdır. Kişinin kendisi ile yüzleşmesi zordur ama yine de bunu yapabilmek hatta çok geç olmadan hemen şimdi yapabilmek gerekir.

Yeni Yıl İçin Düşünceler Nerede Nasıl Girmeli?

Nasıl Kutlamalı?

Yeni yıl için şimdiden birçok insanın çoktan karar verdiğini tahmin etmek zor değil.Zira son ana bırakılacak olan bir durum değil ve elbette öncesinden karar verip ona göre plan program yapmak gerekiyor.

Bu yıl pazartesi akşamına geldiği için tamı tamına dört günlük bir tatil var ki bunu iyi değerlendirmek gerekiyor. Belki kısa bir kaçamak yapılabilir. Zira dört gün az bir süre değil.

Bu yılbaşında gidilebilecek olan yerler konusuna geçmeden önce kimlerle kutlamalı sorusunun yanıtı tamamen size kalmış durumda. Uyarınıza nasıl gelir ise ama şu da bir alternatif. Aile büyüklüklerini de unutmamak adına eğer kısa bir kaçamak tatil yapılmadı ise önce onlarla bir akşam yemeği yenilip akabinde yılbaşı kutlanan mekanlara gidilebilir.

Ya da zaten tüm yıl yoruldum deyip evde televizyon başında mısır patlatıp, kestane pişirip, tombala oynayıp sevdikleriniz, akrabalarınız, eş dost ile unutulmaz bir akşam yaşanabilir.

Yok illa gece sevdiğim insanla diyorsanız yılbaşı programı yapan otellerin programına bakmanızda fayda var.

Yeni Yıl İçin Düşünceler Nerede Nasıl Girmeli?

Tatil Olarak Nerelere Gidilebilir?

Yeni yıl kutlamaları için yurt içinden ya da yurt dışından birçok yeri tercih etmek mümkün. Yurt dışından Paris, Roma, Venedik, Londra ilk anda söylenebilecek olan yerler.

Ülkemizde ise şimdiden otellerin çoktan dolduğu Kapadokya bölgesi yeni yıl kutlamak için en iyi lokasyonlar arasındadır. Ama bunun yanında Ağva gibi romantik bir bölgeyi ya da Bodrum gibi turistik bir bölgeyi de tercih edebilirsiniz.

Karar tamamen size kalmış durumda lakin işin ekonomik boyutunu da asla unutmamak gerekiyor.

Yeni Yıl İçin Düşünceler Nerede Nasıl Girmeli?

Ve elbette sokakta plansız programsız girebilirsiniz yeni yıla değil mi?

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir