Yağlı Ciltler İçin 5 Şaşırtıcı Gerçek

Yağlı Ciltler İçin 5 Şaşırtıcı Gerçek

Yağlı Ciltler İçin 5 Şaşırtıcı Gerçek bu yazımızın konusudur ve biz de bu konuda sizlere temel bilgileri vermeye çalışacağız. Eğer cildiniz yağlı ise okumanızda fayda var.

Yağlı Ciltler İçin 5 Şaşırtıcı Gerçek

1)Aşırı Yıkama, Yapabileceğiniz En Kötü Şeydir.

Gerçekten yüzünü yıkamaktan gelen gıcırtılı temiz his iyice tatmin edici olabilir, ancak kesin bir  biçimde hayır. Cildinizi sert ve kuru ürünlerle temizlemek,bir  paket  pizzadan  cildinizin daha yağlı olmanızı sağlar.

Aşırı sert yıkamalar kullanarak, çok fazla miktarda yağ üreterek cildin hemen kurumasına hem de vücudun tekrar reaksiyona girmesine neden olarak doğal koruyucu bariyeri sıyırıyoruz. Bu kuru bir cilt-yağlı cilt döngüsü yaratır. ‘

Nazik temizleyiciler kullanın , cildinizi dengeli ve sağlıklı tutmak için yüz yıkamayı günde sadece iki kez yapın.

Ve elbette, her gece makyajınızı silmenin önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Bir misel suyu, en inatçı maskarayı bile temizlemekte hemencecik iş yapar çok da başka bir temizleyiciye gerek duymazsınız.

2) Aşırı Peeling Asla!

Akne veya siyah noktaya eğilimli bir cilde dokunursanız, yüzünüze bu lekeleri yok etmek için iyi bir fırçalayın. Aslında, bu uzmanların da  dediği gibi cildinizin nem bariyerine zarar verebilir :

‘[Aşırı pul pul dökülme] cildi daha hassas hale getirir, keratini azaltır ve tahriş edici süreçlerin sonucu olarak egzamayı tehlikeye atar.’

Sert fırçalama yerine, yumuşak bir fiziksel eksfoliye edici ürünü seçin . Doğal olarak etkili bir kekik, çinko ve cadı ela karışımı ile beslenen fırça, ölü cilt hücrelerini nazikçe siler ve gözeneklerinizde fazla yağ ve kir birikmesini önler.

Nazik kimyasal eksfoliye ediciler de lekelenmeye neden olan ciltler için iyi bir seçenek olabilir. Cilt yenilenmesini hızlandırmak, ölü deriyi dökmek ve altındaki doğal bir parlamayı ortaya çıkarmak için glikolik asitli yumuşak bir tonik kullanın. Böylece de güle güle akne, merhaba Gigi Hadid-esque parlaklığı.

3) Nemlendirmeyi Unutmayın

Biraz üretken olmasına rağmen, gece ve gündüz nemlendirici cildinizin yağ üretimini kontrol altında tutmanıza yardımcı olacaktır.

Cildin gözeneklerini tıkamadan lekelere ve lekelere karşı doğal korumasını koruyan, hafif, komedojenik olmayan formüllere sahip olduğundan emin olun. Aceleniz varsa, aynı anda hem lekeleri yok eden hem de   nemlendirici tarzda olan ürünleri zaman kazanımı ve pratiklik açısından tercih edin.

Cildiniz özellikle dehidrate hissediyorsa veya gece çok geç vakitlerde yatmış iseniz o zaman özel bir kağıt maske ile cildinizi nemlendirin. Bu cildinize iyi gelecektir.

4) Yaşam Tarzınız Büyük Bir Rol Oynayabilir

Bu muhtemelen devrimsel bir haber olmasa da: diyet ve egzersiz cildinizi etkileyebilir. İnsülin hormonundaki bileşenler cildin aşırı yağ üretmesine neden olabilir, bu nedenle kan şekeri seviyesini dengede tutmak önemlidir.

Beslenme terapisti olan uzmanlara göre, cildin parlamasını önlemek için yapabileceğimiz birkaç kolay yaşam tarzı değişikliği var:

Processed İşlenmiş gıdalardan trans yağları yemek, vücudunuzda ve cildinizde aşırı yağ salgılamasına neden olabilir. Bunları somon, uskumru, ceviz ve avokado gibi iltihap önleyici sağlıklı yağlarla değiştirmeyi deneyin.

‘Stres ayrıca yağlı cilde neden olabilir; Hormon kortizol, vücudunuzun ciltteki yağ üretimini artırabilecek stresi yönetmesine yardımcı olmak için serbest bırakılır ” diyor.

Burger ve akşamları sağlıklı yemek ve meditasyon yapmak için takas zamanı geldi. Burger artık tüketmeyi bırakın. Sağlıklı beslenin.

5) Yaşlanma Sürecini Yavaşlatıyor Olabilirsiniz

İşte kendini beğenmiş hissedecek bir şey var: kuru tenli arkadaşlarına kıyasla, yağlı kızlar aslında yaşlanmanın belirtilerini daha yavaş gösterebilir. Sonuç.

Uzmanların da açıkladığı gibi, ‘Kuru cilt kırışıklıklara neden olmaz, ancak kuruluk kırışıklıkları vurgulayarak daha abartılı görünmelerini sağlar.’

‘Yağlı ciltler, doğal nemi tutmakta kuru cilde göre daha iyidir. Cildiniz için doğal bir kapak gibi çalışır. Cilt hücreleri nemlendirildiğinde çok daha etkili bir şekilde işlev görebilir ve cildimizin kollajen, elastin, doğal nemlendirici faktörler ve lipitler gibi sağlıklı kalması için ihtiyaç duydukları gıdaları üretebilirler. ‘

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir