Uzun Kurban Bayramı Tatili Nasıl Geçirilmeli?

Uzun Kurban Bayramı Tatili Nasıl Geçirilmeli? 17 Ağustos akşamı resmi olarak Kurban Bayramı tatili başlıyor. Kimilerimiz çoktan tatil planlarını yaptı, kimilerimizin ise hala biraz kafası karışık ve ne yapacağını tam olarak netleştirememiş durumda ama ne olursa olsun bu uzun tatil dönemini insanlar en verimli biçimde geçirmek istiyor. Biz de bu yazıda bu tatil nasıl geçirilir ya da nasıl geçirilmeli, ona ana hatları ile bakmaya çalışacağız.

 

Uzun Kurban Bayramı Tatili Nasıl Geçirilmeli?

Elbette aramızda bu uzun tatil döneminde evinde kalarak, ailesi ile sevdikleri ile tatilini geçirecek olanlar da var ve bu da son derece güzel bir olgu.

Kurban Bayramı Gibi Geçirmek

İşin özünde Kurban Bayramı tatili gibi bir cümle abes ile iştigal ediyor gibi görünebilir. Zira son gönderilen din olan İslamiyet dininde kendi içinde Kurban Bayramının özel bir anlamı var ve kişiler bu bayramda İslam dinine göre emredildiği biçimde kurbanlarını kesmek, sonrasında üçte birini kendisine ayırdıktan sonra kalan kurbanı dağıtmakla mükellefler. Tabi eğer ciddi anlamda borçları yok ise ve kurban onlara düşüyor ise.

Uzun Kurban Bayramı Tatili Nasıl Geçirilmeli?

Sonuçta İslam dini son gönderilen en kutsal din ve insanlara bu konuda ciddi kolaylıklar gösteriyor ve de kurban kesmenin de birlik dayanışma, yardımlaşma baabında ciddi katkıları bulunuyor. Bunun yanında öncesinde zaman bulamadığımız yakınlarımızı ziyaret etmek, büyüklerimizin ellerini öpmek işin en güzel tarafları arasında yer alıyor. Bayramların bizleri bir araya getirme noktasında ciddi bir katkı sağladığı da açık

Kentte Kalanlar Neler Yapabilir? 

Ama tüm bunların yanında sonuçta Kurban Bayramı tatili oldukça uzun ve insanların aile ziyaretleri bittikten ve kurban kesme işlemleri tamamlandıktan sonra geriye çok ciddi bir biçimde zamanları kalıyor ki, işte bunu nasıl değerlendirebilecekleri konusu da tam bu noktada ciddi bir önem kazanıyor.

Uzun Kurban Bayramı Tatili Nasıl Geçirilmeli?

Ünlü oyuncu Nejat İşler kendisine sorulan bir soruda “Zamanı satın almak isterdim” diye bir yanıt veriyor. Zaman sahip olduğumuz en kıymetli şey. O yüzden de her anı inandığımız gibi, hissettiğimiz gibi, mutlu olabileceğimiz biçimde yaşamak son derece önemli.

Unutmayın ki siz yoksanız kimse yok, hayat yok ve yaşamın ne zaman biteceği de belli değil. O yüzden böylesi tatil günlerinde ertelediğiniz, zaman bulamadığınız şeyleri yapmayı kendinize ödül olarak sunabilirsiniz. Üstelik her şey paraya da bağlı değil. O yüzden bazı şeyleri parasız da rahatça halletmeniz mümkün.

Örneğin bisiklete binerek kendinizi doğanın kollarına atabilirsiniz. Ki bu gergin geçen iş günlerinden sonra size çok iyi gelecektir.

Uzun Kurban Bayramı Tatili Nasıl Geçirilmeli?

Ülkemiz sonuçta bir yarımada ve nerede yaşarsanız yaşayın hangi ulaşım biçimini kullanırsanız kullanın bir tekne turuna çıkabilirsiniz.

Denizin içinde olmak, mavinin tüm tonlarını görmek sizde eminiz ki yatıştırıcı bir ortam yaratacaktır.

Ya da havuza giderken kendinizi havuz keyfinden mahrum bırakmayabilirsiniz. Elbette birkaç günlük tatiller de yapabilirsiniz.

Uzun Kurban Bayramı Tatili Nasıl Geçirilmeli?

Ve de mutlaka bir yerlerde bir konser vardır. Siz gidip sonuna kadar eğlencenin dibine vurabilir, okumaya fırsat bulamadığınız o güzelim kitabı okumaya başlayabilirsiniz.

Tercih sizin uyarınıza nasıl gelirse.

 

.

Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir