Türkiye'nin En Güçlü İş Kadınları Kimlerdir Acaba?

Türkiye’nin En Güçlü İş Kadınları Kimlerdir Acaba?

Türkiye’nin En Güçlü İş Kadınları Kimlerdir Acaba?Kulağa ne kadar çarpıcı geliyor değil mi? Kadın olmak dünyanın neresinde olursa olsun başlı başına güç bir konu. Hayata 1-0 yenik başlamak gibi. Ama gerek dünyanın başka yerlerinde gerek ülkemizde ayakları üzerinde duran, büyük işlere imza atan şirketlerinin başında ya da yönetim kurullarında olan, adını bir erkeğe bağlı olmadan alan o kadınlar. Türkiye’nin en güçlü iş kadınları. İşte bu yazımızda biraz o kadınlara bakacağız. Ama elbette kendi bakış açımızdan.

Türkiye'nin En Güçlü İş Kadınları Kimlerdir Acaba?

Hadi başlayalım o zaman. Bakalım kim bu kadınlar?

Güler Sabancı 

Elbette ilk başta Türkiye’nin en güçlü iş kadınları sıralamasında ondan başlayacağız. Sabancı ailesinin gururu olan bir kadın var karşımızda. Uzun yıllar amcası Sakıp Sabancı yanında yetişen bugün Sabancı Holding Başkanı ve murahhas üyesi olan bir kadın var karşımızda. Kendini sadece işine adamış özel ve güçlü bir kadın. Kurumu amcasının bıraktığı yerden daha iyi bir yere getirdiği ise tartışılmaz bir gerçek. Ayrıca Holding dışında girişimci olarak 2 butik otelinin de olduğunu belirtmek gerekir. Sağlam bir girişimci ki bu yönü de takdire şayan.

Caroline Koç

Türkiye'nin En Güçlü İş Kadınları Kimlerdir Acaba?

Sadece rahmetli Mustafa Koç’un eşi olarak onu tanımlamak eksik kalır. Çok iyi eğitim almış ve çok başarılı işlere imza atan bir kadın var karşımızda. Kendisi Koç Holding yönetim kurulu üyesi olmasının yanında ayrıca çok farklı yerlerinde yer alan Haremlique ve Selamlique markalarının kurucusu bir kadın girişimci. Bugün ev dekorasyonu alanında yer alan mağazaları tamamen kendi eseri ve başarısı.

Leyla Alaton

Türkiye'nin En Güçlü İş Kadınları Kimlerdir Acaba?

Güzel mi, güzel, başarılı bir iş kadını. Alarko Holding yönetim kurulu üyesi. Kendisi dönem dönem yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile öne çıkan yaşamın her anında var olan bir kadın. İyi bir anne olduğunu da vurgulamak gerekir tam da bu noktada. Kendisi aynı zamanda Alvimedica, Tıbbi Ürünler San. ve Dış Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olup, zamanında uluslararası ödüller almış bir insandır.

Ümit Boyner

Türkiye'nin En Güçlü İş Kadınları Kimlerdir Acaba?

TÜSİAD başkanı olmak sanırım iş yaşamında olan herkesin hayalidir ki kendisini bunu başarmış bir kadındır. Aynı zamanda Boyner gibi bir markanın yönetim kurulu üyesidir. Yuvarla ve Sinemasal sosyal sorumluluk projeleri onu çok özel bir yere koymaktadır ki bu yönüyle de öne çıkan bir iş kadınıdır.

Yukarıda yer alan listede isimleri artırmak mümkün ama özellikle bu kadınlara yoğunlaşma nedenim çok özel bir farkların olması ve farkındalık yaratmaları. Bu noktada da belki sadece Türkiye’nin en güçlü iş kadınları olarak tanımlamak eksik bir tanımlama değil mi? Siz ne dersiniz?


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir