Tatilde Otel Seçmenin İncelikleri

Tatilde Otel Seçmenin İncelikleri

Tatilde Otel Seçmenin İncelikleri hakkında kaleme alınan bir yazıdır ve bu yazıyı yazmak şimdi geçirdiğim tatilde başıma gelenlere istinaden otel seçimi ile ilgili benim bile gözden kaçırdığım çok ince detayları aktaracağım.

Tatilde Otel Seçmenin İncelikleri

Dilerim ve asla istemem ki kimse benim yaşadıklarımı yaşamasın ve büyük hayaller ile başlayan tatili kabusa dönmesin.

Dilerseniz size neler yaşadım ve aldığım dersler neler onları aktarmaya başlayım

Kabus Nasıl Başladı?

Her sene çocuklarım ile görmediğimiz bir bölgeye kısa tatil yapıyoruz. Rutinde gittiğimiz bir yer var. Fethiye Alesta Yacht Hotel bizim yılda en az bir kere gittiğimiz ve her şeyinden büyük bir keyif aldığımız otel.

Tatilde Otel Seçmenin İncelikleri

Ama bu yıl yıllardır merak ettiğimiz Bozcaada’ya gidelim dedik ve adada olmanın keyfini çıkaralım dedik. Gideceğimiz yerleri önceden belirledik ve kalacağımız oteli de kızım belirledi. Hayatımda ilk defa ben belirlemedim ve olaylar tam da burada başladı.

Siz siz olun mutlaka otelinizi kendiniz seçin. Bozcaada gerçekten muhteşem bir yer. Mutlaka görülmeli. Kalesi, feribotla yolculuk, bir adanın ortasında olmak tüm bunlar olağanüstü güzel duygular.

Ayrıca kente dair çok değişik efsaneler de var. Örneğin Yakar Kaptan var ki eskiden kentte denizcilere yol gösteren bir adam ve kentin girişinde oturan bir heykeli var ve siz o heykelin yanında onunla oturarak fotoğraf çektirmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Şarap sevenler için efsane şaraplar, bağ bozumu yolları gün batımı izleme noktaları ve eskiden Rumların yaşadığı Rum evlerinin olduğu sokaklar muhteşem ve ölmeden mutlaka görülmeli ama yetmedi.

Kızımın seçtiği otel hiç de düşündüğümüz gibi çıkmadı. Öncelikle odada hiçbir şey yoktu. Televizyon yoktu. Şampuan yoktu. Havlu terlik yoktu. Yani olması gereken temel hiçbir şey yoktu. Kettle falan onları düşünemedik bile. Wi fi es kaza o da yoktu. Bunları sormamıştık zira bunlar her otel içinde olması gereken sıradan bir hostelde bile olan şeylerdi. Geçtim mini barı falan.

Kahvaltı yapılan yerde böceklerin gezmesi, ses yalıtımının olmaması ve her türlü sesin duyulması bizim için kabusu başlattı ve devam etti.

Tüm  bunların nedenini sorduğumda verilen cevaplar beni kesmedi ve maalesef bir gece güç bela geçirdikten sonra ayrıldık. Ama elbette kibarca düşüncelerimizi söyleyerek ve insanları rencide etmeden. Ama turizm işletmecileri insanları salak yerine koymamalı. Üstelik verdiğimiz ücret otele göre ve standartlara göre oldukça astronomikti. Neyse..

Nelere Dikkat Edilmeliymiş?

Tatilde Otel Seçmenin İncelikleri

Demek ki neymiş hadi sıralayalım:

  • Otel seçilirken A’dan Z’ye her şeyleri vardır diye düşünmeden sorgulanmalı imiş ( ben genelde yapardım ama kızım seçince itiraz etmedim o ayrı)
  • Mutlaka Tripadvisor, Ekşi Sözlük, Booking.com gibi internet sitelerinin yorumları okunmalı imiş.
  • Nasıl bir otelde kalmak istediğinize net karar verip tercih ona göre yapılmalı imiş.
  • Ve asla karar bu konularda tek başına bir kişinin insafına bırakılmamalı imiş.

Benden söylemesi. İyi tatiller.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir