Sonbahar Aylarında Nasıl Giyinmeli?

Sonbahar Aylarında Nasıl Giyinmeli?

Sonbahar Aylarında Nasıl Giyinmeli? Bu yazıda bu sorunun yanıtlarına kısa kısa yanıtlar vermeye çalışacağız. Sizin de önerileriniz var ise lütfen bizimle paylaşın. Unutmamak gerekir ki bilgi paylaştıkça çoğalır. Sonbahar. Tüm aylar içinde belki de hepimizin onu ayrı bir yere koymasının kendince haklı bir nedeni var.

Sonbahar Aylarında Nasıl Giyinmeli?

Bu mevsim aynı zamanda bir dönüşümün değişimin olduğu mevsim ve kendisine has bir melankolisi, bir hüznü, bir güzelliği var. Yaprakların yere düşmesini, ılık yağmurların başlamasını, biraz aylıklarını, biraz da ömrümüzün son demlerini anımsatmıyor mu bizlere? O yüzden de farklı bir yere koymuyor muyuz?

Kahverenginin ve grinin tüm tonlarını bu mevsimde gördüğümüz ve başka bir güzelliği olduğu tartışılmaz zaten ama tüm bunların yanında elbette sağlıklı yaşamak için işin giyinme kısmı var. İşte burada da mevsime özgü nasıl giyinmeli, nelere dikkat etmeli onları açıklamaya çalışacağız.

Sonbaharda Ne Giymeli?

Sonbahar hepimizin çok iyi bildiği üzere oldukça değişken olan bir mevsim.  Yani sabahları serin, öğlenleri sıcak, akşamları tekrar serin olabiliyor. Tüm gün aşırı sıcaklar ile boğuşur iken birden yağmurlar bastırabiliyor bu da insanların nasıl giyineceği konusunda kafasının karışmasına neden oluyor. Zira kalın giyindiği zaman insan sıcaktan pişerken, çok ince giyindiği zaman da üşüme ihtimali ortaya çıkabiliyor ki bu yüzden bağışıklık sistemini güçlü tutmak için bu mevsimde giyinirken her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmek önem arz ediyor.

Sonbahar Aylarında Nasıl Giyinmeli?

Bu yazıda yer alan fotoğraflar 2018 yılının sonbahar modasında dünyaca ünlü moda evlerinin defilelerinde boy gösteren kıyafetler. Buradan renkler, tasarımlar konusunda bir fikir sahibi olabilmek mümkün. Hemen burada bu mevsimin modasından kısaca bahsedecek olur isek tam bir curcunanın ve özgürlüğün hakim olduğunu belirtmekte fayda var. O yüzden kişiler kafalarına göre karıştırıp rahatlıkla giyinebilirler.

Göze çarpan ana renk ise kırmızının turuncuya çalan tonları. Yani eğer kıyafet alacak iseniz bu renkten bir elbisenin, eteğiniz yok ise mutlaka temin etmelisiniz. Özellikle trendleri takip eden biri iseniz elbette. Bu hap bilgiyi de verdikten sonra şimdi tekrar ana gündemimize gelelim isterseniz.

Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken işin en temel püf noktası yanınızda, çantanızın bir yerinde yağmurluk, triko ceket tarzı hafif, kolayca taşıyabileceğiniz bir üst giyim parçanızı yanınızdan eksik etmemeniz gerektiği zira her an bir yağmur ile karşılaşabilirsiniz.

Sonbahar Aylarında Nasıl Giyinmeli?

Ayaklarda açık ayakkabılar yerine daha günlük, deri tarzından önü arkası kapalı olan ayakkabıları giymekte fayda var. Yine bu dönem olabildiğine bez ayakkabılardan uzak kalmak gerekiyor. Kişinin ayağından üşütmemesi için gerekli olan önlemleri alması şart özünde.

Üst giyim olarak bakıldığında ise naylon ve sentetik içermeyen, pamuklu koton tarzında gömlekler, ince trikolar, basic tişörtler giyilebilir. Tüm bunlara ilaveten tulumlar, kısa kollu ya da uzun kollu elbiseler, etekler, yarım balıkçılar da bu mevsimde giyilebilecek olanlar arasındadır.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir