Sivilcelere Limon Mucizesi İle Çözüm

Sivilcelere Limon Mucizesi İle Çözüm

Hepimizin bölgesel ya da kalıtımsal yolla maruz kaldığı,  kimi zamanda makyaj temizliğine gerekli önem verilmediğinde ortaya çıkan problemli ve sivilceli cilt görünümleri muhakkak başa beladır. Özellikle biz kadınlar pahalı kremler önemli markaların başlıklarının altında satılan birçok kaliteli cilt bakım ürünlerini, bu sorundan kurtulabilmek adına tek tek deneriz. Fakat bu yöntemler dahi sivilce sorunlarıyla başa çıkamaz. Aksine sürekli kullanımı değişen cilt bakım ürünleri cildinize fayda sağlamak yerine, cildinizde daha da büyük sıkıntılar yaratabilir. Sivilceli bir yüz, sivilceli bir ten öz güvenimizi azaltır ve bu kötü görünümümüzü saklanmak adına bizleri çeşitli markalarda fondöten kutularına boğarak ileri zamanlarda çok daha büyük cilt sıkıntılarına davetiye çıkarmamıza sebebiyet verir. Sivilcelere limon mucizesi ile çözüm getirebilirsiniz.

 ”Sivilce için Cildinize Limon Bakımı Uygulayın”

Şimdi kalemi ve kağıdı elinize alın ve size tavsiye edeceğimiz basit önerileri cilt sağlınız için uygulayın. Herkesin evinde bulunan malzemelerle sivilcilerden kurtulmanın yolları için ;

  • Bir adet limon
  •  Bir parça pamuk ve,
  • Temiz su

İhtiyaç duyduğumuz sadece bu ekonomik ve basit malzemeler. Çünkü herşeyin çözümü aslında yine doğada… Her akşam eve geldiginizde bir limonun suyunu bir kaba sıkın,  1 yemek kaşığı temiz suyu ekleyin ve karıştırın. Pamuğa batırarak sivilceli bölgelerinize uygulayın. Daha sonra beş ,on dakika bekletip ılık su ile yıkayın ve temiz bir havlu ile kurulayıp yatın. Bu uygulamayı haftada 3 kere tekrar edebilirsiniz.

Sivilcelere Limon Mucizesi İle Çözüm
Sivilcelere Limon Mucizesi İle Çözüm

Limon Sivilceli Görünümü Nasıl Geçirir?

Limon içeriğinde bulunan güçlü C vitamininin etkisiyle mikrop kırıcı ve cilt yenileyici bir özelliğe sahiptir. İlk uygulamalarınızda sivilce köklerindeki  mikropları yakarak temizlediği için yüzünüzde oluşan bir yanma hissedeceksiniz. Bu gayet normaldir. Bir süre beklemeye sabredin. Bu doğal yöntemi düzenli olarak uyguladığınızda sivilceli bölgelerinizin tamamen yok olmaya başladığını siz de farkedeceksiniz.

Diğer C Vitamini İçeren Meyve Ve Sebzelerin Cilde Fayda Sağlar mı ?

C vitamini içeren sebze ve meyveleri günlük olarak tüketmek cilt güzelliği ve sağlığı için çok faydalı olacaktır. Sadece limon değil, aynı zamanda pırıl pırıl aydınlık bir cilde kavuşmak için C vitamini içeren mandalina, portakal, kivi gibi meyveleri ve sebzeleri tüketmeniz de cilt güzelliğiniz için oldukça yararlı olacaktır.

Cilt bakımında esas sorumluluğun temizlik olduğunu unutmayın. Mümkün olduğunca asla makyajı temizlenmemiş bir suratla uyumayın. Terlemiş bir cilde ılık bir duş aldırın ve bölgesel sivilcelerin yoğunlaştığı yerlerde size önerdiğimiz C Vitamini kürünü uygulayarak pamuklu tekstil ürünlerini giymeyi tercih edin.

Unutmayın ki esas makyajınız cildinizdir. Ve cildiniz sizin en değerli giysinizdir.


Hakkında EsraTansu

Hayvansever, Müziksever, Yazar, Çizer, Hayal eder..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.