Pembe ve Mor Giyinmenin İncelikleri

Pembe ve Mor Giyinmenin İncelikleri

Pembe ve Mor Giyinmenin İncelikleri hakkında kaleme aldığımız bir yazıdır bu. Gerek pembe, gerek ise mor kadınlar ile özdeşleştirilen renklerdir. Pembe rengi daha çok masumiyeti, saflığı temsil eder iken, mor feminist akımı temsil eden bir renktir. Çok iddialı olan özel bir renktir.

Pembe ve Mor Giyinmenin İncelikleri

Bu kış baktığımızda ise gerek pembenin, gerek ise çok ciddi bir biçimde moda olduğunu görüyoruz.  Birçok insana göre bu iki rengin kullanımı da zor ve olabildiğine iddialı olan renklerdir ama bu sezon oldukça moda olduğundan modayı yakından takip edenler için de işin püf noktalarını belirtmek gerekiyor.

Pembe Kıyafetleri Nasıl Kullanacağız?

Öncelikli olarak pembe renginden bahsetmek gerekir ise bu yıl yapılan birçok moda defilesinde dünyaca ünlü modacılar bu renge defilelerinde yer vermiş durumda. Lakin bu kış giyeceğimiz olan pembeler kışa uygun. Yani çok yumuşak tonlarda pembeler karşımıza çıkmıyor. Daha keskin, daha sert olan pembeler giyeceğiz bu kış ki bu da çocuk gibi görünmemizi önleyecek. Yani bu rengin içinde de dişi, feminen görünmek mümkün olacak.

Pembe ve Mor Giyinmenin İncelikleri

Üstte yer alan örnek üzerinden gitmek gerekir ise burada elbise de ayakkabı da pembe ama tam olarak aynı tonda değiller. Ayakkabı bir ton daha koyu. Metalik halka kombinler ile tamamlanan kombin gözü yormuyor ve kişinin tepeden tırnağa pembe olmamasını sağlıyor.

Yani detaylar bu rengin kullanımında oldukça önemli. Açıklı, koyulu tonlar, doğru bir makyaj ve daha feminen görünmenizi sağlayacak olan takılar ile böylesi bir kombin yapılması işin doğru olanı.

Kumaş seçimi olarak bakıldığında gündelik kullanımda güderi, kadife gibi malzemelerden oluşan rengin dokusuna uygun olan seçimler yapılabilir.

Bu rengin kullanılabileceği renkler arasında iddialı olmak isteyenler için mor bir seçim olabilir. Bunun yanında siyah, lacivert gibi koyu renkler ile de oldukça uyumlu olacaktır.

Peki Ya Mor Kıyafetler?

Şimdi de sırada mor rengi var ki durum biraz daha zorlu ve iddialı. Zira morun doğru tonunu seçmek gerekir. Her ton her cilt rengine uymadığı için bu noktada doğru tercihler yapmak oldukça önemli

Pembe ve Mor Giyinmenin İncelikleri

Yukarıda yer alan bir kombin ise günlük kullanıma oldukça uygun. Böylesi bir pantolonun üstüne, siyah gibi üstte ki renkte olan kazaklar, bluzlar giyilerek iş yaşamında her yere gidilebilir.

Makyaj seçimininde de oldukça dikkatli olunmalı ve morun kendi tonları ile uyumlu olan malzemeler kullanılmalıdır.  Tepeden tırnağa mor olmaktan burada da uzak durulmalı, ara renkler ile birleştirilmelidir.

Mor birçok renk ile kombinlenerek hem gece hem gündüz için çok şık kombinler elde edilebilir.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir