Örgüde Yeni Bir Dönem Açan Amigurumi

Örgüde Yeni Bir Dönem Açan Amigurumi

Örgüde Yeni Bir Dönem Açan Amigurumi kimi zaman kendinizi kötü hissettiğinizde ya da hobi olarak örgü örersiniz. Örgü adeta bir psikolojik terapi niteliği taşır. Hatta bunun kanıtlandığı bile söylenir. Bunun dışında hem motor aktiviteleriniz çalışırken hem de zihinsel olarak rahatlama görülür. Bu sayede de pek çok hastalığı önlediği de kanıtlanmıştır. Bunların başında alzheimer ve parkinson gelir. Hatta bazı ülkelerde görev yapan cerrahların bu şekilde ki bir eğitime dahil edildiği bile söz konusu.

Örgüde Yeni Bir Dönem Açan Amigurumi

Örgüde Yeni Bir Dönem Açan Amigurumi

Size terapi gibi gelecek ortaya çıkan büyük küçük ürünler ile başarma hazzını size yaşatacak yeni bir dönem olan ve herkesin kolaylıkla hem yapabildiği hem de yapmak istediği amigurumi modelleridir. Eğer ben çok büyük örgülerden hoşlanmıyorum diyorsanız size uygun olan ve yine de örgü örmenizi sağlayan bir modeldir. Örgüde yeni bir dönem açan amigurumileri kesinlikle denemelisiniz.

Örgüde Yeni Bir Dönem Açan Amigurumi

Örgüde Yeni Bir Dönem Açan Amigurumi

Küçük Çocuklara Özel Örgüler

Küçük çocuğunuz varsa özellikle daha bebeklik çağındaysa ve her şeyi ağzına götürüyorsa işte tam da ihtiyacınız olan şey bunlar. Çünkü oynaması ya da kullanması için çocuğunuza vereceğiniz plastik içerikli ürünler yerine bu şekilde kendinizin yaptığı ürünler daha sağlıklı. Sadece dikkat etmeniz gereken şeyler üzerinde ufak malzemelerin bulunmaması olmalı. Yutma ve boğulma riskine karşı. Diğer bir nokta ise çocuğunuz ağzına götüreceği için, yere düşebileceği için hem yıkanabilir bir ip ve elyaf kullanmanızı öneririz. Ayrıca ip konusunda da son derece kaliteli olan tüylenme yapmayacak tok duruşa sahip ipler kullanmalısınız. Eğer çıngırak yapmak isterseniz de içi için seçeceğiniz malzemenin sağlıklı olmasına hatta olabilirse ahşap özellikte doğal olmasına özen gösterin.

Örgüde Yeni Bir Dönem Açan Amigurumi

Örgüde Yeni Bir Dönem Açan Amigurumi

Örgüde Yeni Bir Dönem Açan Amigurumi

Amigurumiler

Sevdiklerinize emeğinizle yapmış olduğunuz bu amigurumileri hediye edebilirsiniz. Bir çok çeşit yapılabilen bu model sayesinde anahtarlık, ev süsü, kapı süsü, dekorasyon ürünü, çanta süsü ve sayamadığımız daha bir sürü çeşit hediye yapabilirsiniz. Sevdiği renklerden çeşitli hayvanlar süsler yapabilir eğer bir çocuğa hediye edecekseniz bebekler yapabilirsiniz. Yapımına her yerden kolaylıkla ulaşabileceğiniz amigurumiler sayesinde hem siz kendinize terapi uygulamış olacaksınız hem de sevdiklerinizi mutlu etmiş olacaksınız.

Örgüyü herkes yapabilir. Bir nevi rahatlama yoludur. Kız-erkek diye ayrım yapmayın. Eğer erkek çocuklarınızın da ilgisi varsa ona da öğretmeye çalışın. Mesela yapacağınız modelin gözlerini bırakın o yapsın. Başarma duygusunu ona da yaşatın. Yapımlarına da internetten bir çok kaynaktan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer bulursanız bunun eğitimini veren kişilerden eğitimini de alabilir hatta ek gelir olması için satışını dahi yapabilirsiniz. Günümüzde doğal oyuncaklara çocukların çok ihtiyacı var. Bu sayede de çocuklarınızı hastalıklardan ve plastik yapay ürünlerden korumuş olursunuz.


Hakkında Ece Ordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir