Lutea Protect Ürün İncelemesi

Lutea Protect Ürün İncelemesi

Lutea Protect Ürün İncelemesi hakkında kendi kişisel fikirlerimi, Lutea Protect nedir, içeriği nedir, kimler kullanmalıdır gibi tüm soruların yanıtlarını kafalarda hiçbir soru işareti kalmayacak biçimde bu yazıda sizlere yanıtlamaya çalışacağım.

Lutea Protect Ürün İncelemesi

Umarım yazımın insanlara faydası olur zira ben bu üründen çok ama çok memnunum ve benim gibi sorunu olan insanlara şiddetle öneririm.

Öncelikle olarak nedir bu ürün sorusunun yanıtı bu ne bir ilaçtır ne de bir besin. Bu tam olarak gıda takviyesi grubunda geçmekle beraber tam olarak gıda takviyesi olarak da kabul edilmemesi gereken özel olarak gözler için geliştirilmiş olan bir üründür. Eczanelerde satılmaktadır ve göz doktorlarının önermesi durumunda kullanılması gereken bir üründür. Hiçbir biçimde rastgele kullanılmaması gerekir.

Ürün Bileşenleri

Lutea Protect temel bileşenleri şunlardır:

Lutea Protect Ürün İncelemesi

 • Balik Yağı: 550 mg
 • Omega3: 352 mg
 • EPA(Eikosapentaenok asit): 176 mg
 • DHA(Dokosahekzanoik asit) 127 mg
 • Vitamic C200 mg250
 • Koenzim Q10: 30 mg
 • Çinko: 10mg
 • Vitamin E :10mg 83.33
 • Zeaksantin: 2mg
 • Lutein(Aynisefa Ekstresi(C alendula officinalis)10 mg
 • Yaban Mersini Ekstresi: 7.5mg
 • Bakır 1000ug 100
 • Resveratrol(Japon poligonumu(Polygonum cuspidatum) 1 mg

Gördüğünüz gibi içerik olarak bir hayli zengin olan bir üründür ve balık yağı, omega 3 bileşenlerinden de anlaşılacağı üzere göz sağlığı için ana önem taşıyan bir multi vitamindir.

Toplam olarak bir kutu içinde 30 yumuşak balık yağı kapsüllerine benzeyen kapsüller bulunmaktadır. Nasıl kullanılmalıdır sorusunun yanıtı ise şu şekilde verilebilir: Günde 1 kere ister sabah, ister öğle, ister akşam yemeğinden sonra tok karnınıza bol su ile tüketilmelidir.

Lutea Nedir?

Lutea Protect hakkında bilgi vermeden önce biraz da lutea nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise şunlar ifade edilebilir:

Lutea Protect Ürün İncelemesi

Lutein yani bu multi vitamin içeriğinin ana bileşeni olan ise Latince Lutea kökünden gelmektedir ve formülü C40H56O2 biçimindedir. Bitkilere sarı rengi veren bir renklendiricidir. Formül gözünüzü korkutmasın özünde birçok besinde olan bir maddedir ve insan sağlığı için çok önemli faydaları olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış durumdadır.

Lutein vücutta yer alan serbest radikalleri temizlemesinin yanında, gözler için önem taşıyan bir maddedir. Kişilerde gözün retina bölümünde bir sorun oluşmasını önlemek için ileri derece miyopilerin ya da sık sık göz sorunu yaşayanların kullanmasında faydası olan bir maddedir ki zaten ben de retinamda yırtıklar oluşmaya başladığı için bu ürünü kullanmaya başlamıştım. Ama bunun dışında Lutea ya da lutein son derece güçlü bir antioksidandır.

Tekrar duruma gözler için bakacak olur isek katarakta ve sarı noktaya da iyi gelen bir maddedir.

Ama tüm bunların dışında Lutea Protect içinde yer alan diğer bileşenlerden olan Koenzim Q10 yaşlanma karşıtı bileşenlerdendir. Çinko ve Bakır insan sağlığı için önem taşıyan maddelerdir. E vitamini de hem gözler için hem de yaşlanma belirtileri ile etkin bir biçimde savaşmak için ideal olan bir vitamindir ki doktor kontrolünde belli bir yaştan sonra herkes rahatlıkla kullanabilir. Ben çok memnun kaldım ve olanca riske rağmen retinamın yırtılmasını önledim.

Eczanelerde satılan bu besin takviyesinin şu an ki fiyatı ortalama olarak 75 TL.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir