Küçük Evleri Dizayn Etmenin Yolları

Küçük Evleri Dizayn Etmenin Yolları

Küçük Evleri Dizayn Etmenin Yolları nelerdir? Genelde tek yaşayanlar yada çocuksuz ailelerin tercihi küçük metrekareli evlerdir. Küçük evler genellikle depolama alanı eksikliği sorunu yaşatır. Küçük evlerin en büyük problemi yetersiz alanının olmasıdır. Bu sorun da eşyaların düzensiz yerleşimine sebep olur ve sabit bir yerinin olmamasına sebep olur.

Küçük Ev Tasarımı Nasıl Olmalı?

Ancak doğru seçimlerle oldukça fazla depolama alanına sahip olabilirsiniz. Küçük metrekareli bir eviniz varsa mobilya seçiminde oldukça dikkatli olmalısınız. Ekstra depolama alanı sağlayabilecek eşyalar satın alarak yada yaptırarak kendinize alan açabilirsiniz. Örneğin koltuk takımı alırken baza özellikli alırsanız yüklerinizi koltuğun altına koyarak kendinize fazladan yer açmış olursunuz.

Küçük bir eviniz varsa ranza kullanmanızı öneririz. Özellikle çocuk odasında ranza kullanımı ciddi şekilde alan açmakta. Hatta yeni tasarımlarda ranzalar çok farklı şekilde kullanılmakta. Örneğin ranzaları tek kişilik yapın. Yani çift kişilik ranzanın alttaki yatağı olmasın, o bölüme çalışma masası ekleyerek masanın üzerinde yatak olmasını sağlarsınız. Alan açısından ciddi bir pozitiflik sağlar.

Tasarım harikalarından birisi de yatağın alt kısmına dolap yaptırmak. Bu sayede normal dolabınızı daha küçük seçebilir, eşyalarınızın büyük bir kısmını yatağın altındaki dolaba koyabilirsiniz.

Eviniz küçükse ölü alanları değerlendirmeyi bilin. Örneğin yeni perdeliklerde kitap, DVD saklayabilirsiniz.

Aslında küçük evleri değerlendirmek size kalmış. Açılıp kapanabilen eşyalar yardımıyla gün içinde kendinize evinizde geniş bir alan yaratabilirsiniz.

Küçük Evleri Dizayn Etmenin Yolları Küçük Evleri Dizayn Etmenin Yolları Küçük Evleri Dizayn Etmenin Yolları Küçük Evleri Dizayn Etmenin Yolları Küçük Evleri Dizayn Etmenin Yolları Küçük Evleri Dizayn Etmenin Yolları Küçük Evleri Dizayn Etmenin Yolları Küçük Evleri Dizayn Etmenin Yolları


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir