Kişisel Olarak Gelişmeniz İçin Tavsiyeler
Kate Bosworth iç bükey Lob Kesimi

Kişisel Olarak Gelişmeniz İçin Tavsiyeler

Kişisel gelişim bir kişinin kendini daha iyi hissetmesi kendini daha iyiye daha ileriye taşıması için son derece büyük bir öneme sahip. Bunun için illa ki profesör olmaya gerek yok. Büyük küçük herkes kendini daha hissedecek gelişimi hak eder ve kendine bunu rahatlıkla uygulayabilir. Kendi kendinize uygulayabileceğiniz hatta sevdiklerinize de tavsiye edebileceğiniz özelliklere sahip ufak tüyolar sayesinde hayatınıza daha olumlu bakabilir, başkalarının hayatlarına daha iyi bir bakış açısıyla yaklaşıp dokunabilirsiniz.Kişisel Olarak Gelişmeniz için tavsiyeler;

Kişisel Olarak Gelişmeniz İçin Tavsiyeler
Kişisel Olarak Gelişmeniz İçin Tavsiyeler

Kişisel Gelişiminiz İçin Tavsiyeler;

  • Güne dua ile başlayın. Sık sık dua edin. Dua ettiğinizin size duyduğuna ve sizin için orada olduğuna inanın. Bu sizi güçlü kılar.
  • Size göre yoldan çıkmış, yoldan ayrılmış kişiler için faydalı olmak adına bir adım atın. Bunlarla savaşan mücadele eden toplulukların gönüllü üyeleri olun ya da hayatınızda böyle biri varsa elinden tutmaya çalışın. Reddetse bile deneyin.
  • Kendinizi analiz edin, keşfedin. Hayatınızı belirleyecek olan karar verdiğiniz yolu kendiniz seçin ve kendiniz yürüyün. Kimsenin etkisi altında kalmayın. Kimse için yolunuzu değiştirmeyin ya da yolunuzu kimseye göre seçmeyin. Evet seçtiğiniz yolda sizinle beraber yürüyenlerin ellerini tutun ama unutmayın sizin için sizin yolunuzu kimse yürümez. O yüzden elalemi artık bırakın siz ne istiyorsunuz nerede olmak istiyorsunuz ne yapmak istiyorsunuz buna karar verin.
  • Kopyalamayın, çalmayın. Bunu ağır anlamda da algılamayın lütfen. Evet birini idolünüz olarak seçmiş olabilirsiniz ancak onun tüm davranışlarını aynen yansıtmayın kendinize göre değiştirmeye size uygun hale getirmeye özen gösterin. Ne onun o davranışını ya da herhangi bir şeyini kopyalayın ne de var olan bir şeyi sizinmiş gibi çalmayın. Kendinize has ve size ait olanı siz kendiniz en baştan yaratın. Özgün ve orijinal olun.
  • Kendinizde dahil olmak üzere hayatınızda hiç kimseye kötü konuşmayın. Bu sizin enerjinizi bozarken karşı tarafı belki bu şekilde olmanız mutlu eder belki de siz sinir olup deliye dönerken o sizi umursamaz bile. O yüzden kendinize bu kötülüğü yapmayın bırakın yaşattığını yaşayacağı günü beklesin.
  • Dürüst olmaya özen gösterin. Gece yastığa kafanızı koyduğunuzda mutlu uyumanızı içinizin rahat ve huzurlu olmasını sağlarsanız. En kötü ihtimalle bile geciktirdiğiniz herhangi bir ayrılığı ilk önce yaşarsanız ancak vicdanınız rahat olur.
  • Teşekkür ederim, özür dilerim, iyi ki varsın, seni seviyorum gibi cümlelerden korkmayın. İnsanız her şey olabilir olduğunda ise gururunuzu rafa kaldırmayı da bilin. Bilin ki boş yere kayıplar yaşamayın. Bırakın gönlünüz rahat ve ferah olsun. Elinizden gelenin en iyisini yaptığınıza inandığınız an hayat size daha iyi şeyler sunmaya başlayacaktır.
  • Önce kendine sonra da etrafındaki herkese her şeye saygı göster. Bunun illa bir insan olmasına gerek yok. Her canlıya saygı göster gerekirse eşyalara da saygı göster. Senin önemsemediğin bir kağıt parçası başkasının mutluluğu olabilir. O yüzden saygıyı hayatın her anına her alanına göster. Bu senin kendine göstereceğin saygıyla başlar unutma. Sen çok değerlisin ve değerine bile saygı göstermen gerekir.
  • Sana verilen öğütleri dinle. Emin ol tecrübeli kişiler tarafından verilen öğütler kadar değerli başka hiç bir şey yoktur. Senin iyiliğini isteyen insanlar sana seni yargılamadan öğüt verir zaten. Onları duy ve teşekkür et. O öğütleri harfiyen uygulamak zorunda değilsin ama kulağında bir yerlerde dursun. Ummadığın andan ummadığın zamanda ihtiyacın olabilir.
Kişisel Olarak Gelişmeniz İçin Tavsiyeler
Kişisel Olarak Gelişmeniz İçin Tavsiyeler

Hepimiz bu dünyaya bir amaç uğruna geldik. Kimimiz birilerinin hayatına dahil olup onlara ders vermek, yol göstermek, yardımcı olmak için geldi kimimiz ise ders almak, yardım görmek, yolunu bulmak için geldi. Herkesin her şeyin bir amacı ve önemi var. Sende çok değerlisin etrafındaki her şey gibi. O yüzden asla kimseyi kırma, incitme. Teşekkür et, bağışla, sev, dokun ama gitmesi gerektiğinde de izin ver. Bu seni ve onu daha mutlu edecektir. Unutma.

Kişisel Olarak Gelişmeniz İçin Tavsiyeler
Kişisel Olarak Gelişmeniz İçin Tavsiyeler

Hakkında Ece Ordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.