Kat Kat Giyinme Sanatı

Kat Kat Giyinme Sanatı

Moda ve sanat bir arada olabilir mi diye bir soru olabilir. Bunun yanıtı aslında oldukça net. İçinde emeğin farkındalığın olduğu her yerde sanat olabilir. Yaşamak da bir sanattır özünde. İşin derinlerine bakıldığında. O yüzden kişinin kendi bedenine uygun, kendisini en güzel gösterecek biçimde giyinmesi ise başlı başına bir sanattır. Bazı insanlar ise gerek kış, gerek yaz aylarında kat kat giyinme stiline sahiptirler ki bu da bir sanattır.

Kat Kat Giyinme Sanatı

Kat Kat Giyinme Nedir?

Sanat dedik, kat kat giyinme dedik. Bilmeyenler açısından konuyu açmak gerekir ise şunlar ifade edilebilir. Aslında çok net biçimde adından da anlaşılacağı üzere kişinin mevsim fark etmeksizin üst üste giyinmesidir. Kazak, yelek, ceket, hırka, kaşkol. Özellikle kış aylarının kurtarıcısı gibi görünse de yaz aylarında da bu tarz giyinmesi sevenler vardır. Sonuçta bu bir tarzdır. Kimi insanların giyim tarzında da ağırlıklı yer teşkil eder.

Kimler İçin Uygundur?

İşin belki de en önemli püf noktalarından bir tanesi bu. Bu tarzı benimseyenler dışında kimler için uygun sorusu. Aslında bu sorunun tam bir yanıtı olmamakla beraber, özellikle aşırı kilolu olmayan vücut proporsiyonu  bu tarz giysileri giymeye uygun olanların giymesi gerektiğini anımsatmakta fayda var.

Aksi halde kişiyi olduğundan daha kısa, daha kilolu gösterme gibi riskler içeren bir durum vardır ki zaten sanat olması da işin bu ince nüanslarında gizlidir.

İşin Püf Noktaları Nelerdir?

Siz de eğer daha önce denemediyseniz ve kat kat giyinme stilini denemek istiyorsanız aşağıdaki hususlara mutlaka dikkat edin ki giyiminiz sanat olsun.

  • Öncelikle renk uyumuna dikkat edin. Giysiler renk açısından birbiri ile uyumsuz görünmesin
  • Yine renk konusundan bahsetmiş iken kişinin kendi ten rengine uygun giysiler seçmesi gerekir.
  • Karmakarışık bir durum ortaya çıkmamalıdır. Desenli çizgili üst üste giyinmemeli, yalınlıktan ödün verilmemelidir.
  • Kişi üstte de ifade edildiği gibi kendi vücut yapısına uygun giysiler tercih etmelidir.
  • Giyilen giysiler sonucunda ortaya salaş ev havasında bir görüntü çıkmamalıdır.
  • Çanta ayakkabı uyumuna dikkat edilmelidir.
  • Aksesuar kullanımı özenle seçilmeli eğer aksesuar kullanılacak ise minimal olan takılar tercih edilmelidir. Abartıdan uzak kalınmalıdır.
  • Kişi kendi tarzından ödün vermeden tercihler yapmalıdır.
  • Tüm detaylar en ince noktasına kadar düşünülmelidir.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir