Kadınların Evde Yapabileceği Ek İşler

Kadınların Evde Yapabileceği Ek İşler

Kadınların Evde Yapabileceği Ek İşler nelerdir sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Çağımızda sadece erkeğin çalışması yetmiyor. Evde ikinci bir kişinin daha çalışması gerekiyor ki bu da ek işler kavramını beraberinde getiriyor.

Kadınların Evde Yapabileceği Ek İşler

Aslında her ne kadar ek iş olarak bahsetmiş bile olsak aşağıda belirttiğimiz kimi işlerden öyle ciddi paralar kazanmak mümkün ki ek iş demek işin özüne aykırı olabiliyor.

Ama bu işlerin en önemli avantajı kişinin bulunduğu ortamda mesai saatlerine bağımlı olmadan, patronu hesap vereceği kimse olmadan özgürce yapabilmesi. Bu da kişilere ciddi anlamda bir avantaj kazandırıyor. Bunun hakkını vermek gerekir.

Zaten kimi insanlara kalıplar içinde çalışmak zor geldiğinden bu işler o insanlar için adeta can simidi gibi oluyor. Dilerseniz o işler neler başlayalım belirtelim. Sizin de burada bahsedilmeyen ek iş olarak söyleyebileceğiniz işler var ise lütfen bize iletin.

Yapılabilecek İşler

Kadınların Evde Yapabileceği Ek İşler

Ek işler kapsamında size ilk bahsedeceğimiz iş yukarıda gördüğünüz gibi mum yapı. Ne alaka piyasada hazır mum yok mu diye düşünebilirsiniz ama günümüzde doğal organik el yapımı ürünlere o kadar ciddi ilgi var ki bu mumlar bu iş için biçilmiş bir kaftan.

Kişiler kendileri evde hayal güçlerini zorlayarak mumlar yaparak bunu ama İnternet ortamında, ama bu tarz ürünler satan yerlerde, ama eş dost aracılığı ile rahatlıkla satabilirler.

Benzer bir durum elbette doğal sabunlar için de geçerli. Sabun gündelik yaşamlarımızda olmazsa olmazlar arasında ve insanlar artık fabrikasyon ürünler yerine doğal olan ürünlere yöneliyor ki böylesi bir ürünün evde yapımı da insanlara ciddi anlamda paralar kazandırıyor. Düşünsenize lavantalı sabun yaptığınızı. Son yıllarda oldukça popüler olduğunu düşünür iseniz eğer işi tutturabilirsiniz çok ciddi paralar kazanacağınız kesin.

Bunlara benzer bir diğer iş ise evde reçel, yaprak sarması gibi yemek işleri yapmak. Son yıllarda ev yemeklerine olan rağbet arttığı için insanların en ciddi gereksinimleri arasında bu tarz şeyler geliyor ki kişi bir de bu alanda bilinirliğini artırırsa paraya para demeyeceği işler arasında geliyor.

Şimdi de gelelim yazma yeteneği olanların yapabileceği işlere. İnternet sitelerine içerik üreterek para kazanabilirsiniz. Kendinize bir blog açarak açtığınız bu bloga koyacağınız reklamlar üzerinden para kazanabilir hatta sponsorluk anlaşmaları yapabilirsiniz. Bu alanda ülkemizde çok ciddi örnekler olduğu kesin.

Çok yüksek paralar kazandırmasa da anket doldurarak da para kazanmanız mümkün.

Tüm bunların yanında web sitesi hazırlama, SEO optimizasyonu da ek olarak yapabileceğiniz işler arasındadır.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadınların Evde Yapabileceği Ek İşler

Ek işler yapılırken dikkat edilmesi gereken temel hususlar ise şunlardır:

  • Yemek tarzı işler yapılır iken kaliteden ve hijyenden asla ödün verilmeli, doğru malzemeler doğru ölçüler ile kullanılmalıdır.
  • Yazarlık yapmak kolay bir iş değildir. Belli bir bilgi birikimi gerektirir ki okuyan, yazım kurallarına hakim olan kişiler yapmalıdır
  • Görselliğe, zamanında teslimata, müşteri beklentilerine gereken özen gösterilmelidir.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir