Kadın Dediğin Nasıl Olmalı?
Kadının ruhundaki renk cümbüşünü ortaya çıkarmalı

Kadın Dediğin Nasıl Olmalı?

Evet arkadaşlar başlıkta da okuduğunuz gibi kadın dediğin şöyle olmalı böyle olmalı” vs. Gibi bir çok itham ile karşı karşıya kalırız biz kadınlar. Sürekli birilerinin çizdiği sınırlar içerisinde yerimiz belirlenir. Ne yazık ki her zaman da bu kategori içerisinde bize ayrılan yerde yerimizi hep yadırgarız ya da bu çizilen sınırlara uyum sağlayamayız. Sırf bu yüzden tabiri yerinde ise itilip kakılırız. Bu durum bizim için çok zor bir hal alır. Her zaman başkasının veya başkalarının çizdiği sınırlara mı uyum sağlamalıyız yoksa toplum içerisnde kendimiz mi kendimizin yerini belirlemeliyiz? Bence ikinci şık daha doğru. Çünkü kadın ruhu bir kalıp içerisine sığdırılmaya pek uygun değil. Kadın bu kalıp içerisine sığdırılmaya çalışıldığında her zaman mutsuz ve hayattan kopuk olur. Bu durumun önüne sadece ve sadece kadın geçebilir.Peki kadın dediğin nasıl olmalı?

Kadın ruhu nasıl istiyorsa öyle olmalı yani tıpkı ruhundaki gökkuşağı gibi olmalı. Kadın ruhunun kıvrımlarında gizlenen o renk cümbüşünü ortaya çıkarmalı. Kadın tek renk olmamalı. Kadın rengarenk oldukça mutlu ve güzel olur. Tek düze bir renk kadının ruhuna aykırı! Kadın gökkuşağındaki tüm renkleri kendinde hissettiği kadar mutlu olur ve bu mutluluk ışıltısını çevresine de yansıtır.

Kadın Dediğin Nasıl Olmalı?
Kadın bir gökkuşağının tüm renkleridir

Kimi toplumlar belli ritüeller ile beraber kadının yeri evdir vee kadin sadece kocaya hizmet,ev işlerini yapmak ve çocukları doğurup büyütmek görevinde görülür. Kimi toplumda kadın söz sahibi tüm kararlar ona sorularak alınır kimi toplumda kadın belli başlı şeyler giymek zorundadır vs. Aslında bir çok toplumu kıyaslamak yerine bir kadını alıp söyleşi yapsan asla toplumların çizdiği bu tek düze hayatı kabul etmez ruhu ve hiçbir kadın ruhuna aykırı olan bir toplum içerisnde mutlu değildir ve mutlu olamazda. Bir çok toplumda kadının seçim hakkı yoktur.

Kadın Dediğin Nasıl Olmalı?
Kadın dediğin ruhundaki renk cümbüşünü ortaya çıkarmalı

Bu ister giyimi ve kuşamı olsun,ister evlilik kurumu için olsun , ister sahip olmak istediği çocuk sayısı olsun, ister seyahati olsun vs. kadın ruhunun tercihleri ile yaşamını idame ettiremiyor ise her daim mutsuz olur.

Kadın ruhundaki renk cümbüşünü her zaman önemsemeli ve mutluluğuna yol açabilmek için çabalamayı ilke edinmeli ve mutlu olmak için elinden gelen tüm özveriyi göstermeli. Sizleri ruhunuzdaki gökkuşağınızı bulup ortaya çıkarmaya davet ediyorum. Davete icabet etmeniz sizin tercihiniz… Sevgili dostlar mutlulukla esenle hoşlukla kalınız..

Kadınlarda Depresyon Belirtileri


Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir