İmkansızlığımın Şarkısı

İmkansızlığımın Şarkısı

Tek bir an nadiren, beni bu saatlerde arayan adam gerçek miydi diye düşünüyorum. Düş bile olsa öyle güzeldi ki. Sen imkansızlığımın şarkısı bu mektup sana.Uzun yıllar bana her günü asırlar gibi gelen günler ve hep aynı saat günün bitmesine yarım saat kala aramaların ve yeni güne senin sesinle girmek. İnsanların çoğunun uyuduğu saatlerde sana olan özlemle, senin de beni özlediğini sanarak geçen dakikalar. Telefonun kapanmasıyla özlemimin başladığı, dakikaların geçmediği günler.

Senden sonra ben o saatlerde hep uyudum. Aslında uyumadım. Sızdım, uyuştum. Uyumak değildi bu. Uzmanlar diyor ya acı karşısında insan unutmak için uyumak istermiş hani. Senden sonra aslında hiç uyanmak istemedim.

İmkansızlığımın Şarkısı
İmkansızlığımın Şarkısı

Sonra acı uyuşmaya başladı. Kör topal, ağır aksak devam ettim yaşama. Saçlarımı kestim oysa uzaması için yıllarımı vermiştim. Kesersem senin de gözlerinin değdiği ilk noktayı silerim sandım yanılmışım. Tıpkı fotoğrafları yırtmak gibi aptalcaymış sonunda anladım.

Sonra bir gün pat diye aradın sesim kırık bir iklimden gelmesin diye çok uğraştım. Bana güçlüsün diyordun ya ikimiz de hem çok gereksiz hem de çok gerekli olduğunu biliyorduk bu sözün. Güçlü değildim, gücünün karşısında un ufak olan bendim ama güçlü olmak zorunda olduğumu ikimiz de biliyordu. İmkansızdık bizdik. Benim baştan gördüğümü sen sonradan görmüş, en kestirme yoldan gitmiştin. Oysa ne çok olmaz demiştim sana. Denemek gerekmiyor bazen

Senden sonra ilk defa bu pazar fotoğraflarına uzun uzun bakarken veda günümüzde giydiğim yeşil tişörtü giydim. Sen son sözlerini söylerken, bende sadece öfke vardı. Ben ne yaşadığımızı bile anlamadan çekip gitmiştin ya. Sudan çıkmış balık hiç kalırdı yanımda. O yüzden, veda edemediğim sana fotoğraflarına bakarak aynı giysilerle bu mektubu yazarak veda ediyorum Sevgili.

Şimdi geçen 2 yıldan sonra uzamaya başlayan saçlarımla, ilk defa kendimi güçlü hissederek, saate takılmadan yoluma gidiyorum. Tek bir an, nadiren bir an belki o şarkıyı yine duyacağım ve elbette aklıma geleceksin. Ben diyeceğim O adamı sevdim. O adam bana gecenin bir vakti serenat yaptı…Sen beni sevdin……. İmkansızlığımın şarkısı…


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir