Erkeklerde Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Erkeklerde Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir? Saç dökülmesi probleminin tedavisi cerrahi ve ilaçlı uygulamalar ile yapılıyor olsa da, bu problemin tedavisinin ilk sürecinde birçok uzman alternatif tıp, yani doğal çözümlerin uygulanması gerektiğini savunuyor.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir? 

Bunun içinse araştırmalar sonucunda ispatlanmış ve yararı ortaya çıkarılmış birçok bitkinin saç dökülmesine karşı kullanılabileceği belirtiliyor. Bu konumuzda sizlere saç sağlığını pozitif yönde etkileyecek bazı bitkilerden ve bu bitkilerin yararlarından bahsedeceğiz.

Çörek Otu Yağı

Saç dökülmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi vitamin eksikliğidir. Çörek otunun içerisinde A, B, C ve E vitaminler bolca bulunur. Bu yüzden de saç dökülmesine karşı çok etkili bir bitkidir. Bu bitki tüketilerek ya da yağı çıkartılıp saç köklerine masaj yoluyla yedirilerek kullanılabilmektedir.

Biberiye Çeşitleri

Saç dökülmesi probleminde en etkili çözüm sağlayan bitki türüdür. İçerdiği antioksidan ve antibiyotik özelliğiyle saçtaki zararlı mikroorganizmaların yok olmasını sağlar. Saçları yumuşatır ve saç köklerini de güçlendirir. Kepeğe karşıda çok etkili olan biberiyelerin birçok farklı kür çeşidi de vardır. Genellikle saç köklerine masaj uygulamasıyla kullanılmaktadır.

Aloe Vera

Birçok şampuan çeşidinde yer alan ve saçtaki nemi koruyan çok etkili bir bitkidir. Saç köklerini büyük oranda güçlendiren ve dayanıklılık kazandıran bu bitkinin piyasada birçok farklı jel, krem, şampuan ve benzeri bakım ürünü çeşidi vardır. Bu ürünleri saç bakımınız için kullanabilirsiniz.

Tarçın

Saçların yumuşamasına ve parlamasına sebep olan tarçın, genellikle saçların daha hızlı uzaması için kullanılır. Birçok farklı uygulama türü olsa da en popüleri zeytinyağı ve bal ile hazırlanan kür seçeneğidir.

Meyve ve Sebzeler

Elma, üzüm, yeşil çay ve kuşburnunda prosiyanidin adı verilen bileşikler bulunur. Bu bileşikler saç köklerinin gelişmesini ve dayanıklılığın artmasını sağlar. Üstelik saçtaki yağlanmayı da azaltır. Dökülen saçların daha hızlı uzamasına ve saç köklerinin canlanmasına olanak sağlar. Bu bileşikleri içeren meyve ve sebzelerin bol bol tüketilmesi gerekir.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir