Doğal Görünümlü Makyaj Teknikleri

Doğal Görünümlü Makyaj Teknikleri

Doğal Görünümlü Makyaj Teknikleri bu yazımızda sizinle paylaşmak istediğim bir konu. Makyaj teknikleri konusu oldukça geniş kapsamlı olan bir konu. Eğer siz de benim gibi makyaj yapmayı sevmeyenlerden ama geçen yılların izinin görünmesinden çok da hoşlanmayan insanlardan birisi iseniz o zaman bu yazımız biraz da size hitap ediyor.

Kimi insanlar ki buna ben de dahilim doğal olmayı bir yaşam biçimi kabul ediyor ama kimi zaman kişinin sorumlulukları, toplumca biçilen roller neticesinde kurallara ister istemez uymak gerekiyor. Ayrıca özellikle genç kızların aşırı makyaj yapması da çok göze güzel görünmüyor.

İşte doğal görünümlü makyaj teknikleri de tam bu noktada devreye giriyor. Kişinin hem cildinin çok güzel görünmesini sağlıyor.  Hem de makyaj yapmış olmasını sağlıyor. Bir taş ile iki kuş yani.

O zaman hemen neler yapılabilir bakalım dilerseniz.

Ruj Yerine Dudak Parlatıcısı

Doğal Görünümlü Makyaj Teknikleri

İnsanların dudağı çirkin ya da güzel olsun rujlar günümüzde bu alanda yaşanan gelişmelere istinaden harika bir görünüme kavuşabiliyor. Daha dolgun görünebiliyorlar örneğin.  Ama eğer siz de hem dudak kusurlarım kapansın, hem de doğal dursun diyorsanız dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz.

Bugün öyle güzel dudak parlatıcıları var ki hem doğal bir görünüm veriyor, hem dudağı besliyor, koruyor hem de kusursuz görünmesini sağlıyor.

Üstelik yaşa bağlı ortaya çıkan dudak kırışıklıkları da kolayca kapatılıyor ve sonuçta ortaya kusursuz bir görünüm çıkıyor.

Fondöten Yerine BB Krem

Doğal Görünümlü Makyaj Teknikleri

İşte size harika bir çözüm daha. Bilindiği üzere fondöten cildin kusurlarını kapatma ve cildin kusursuz görünmesini için kadınların vazgeçemediği makyaj malzemeleri arasında geliyor ama çok ünlü bir markanın fondöteni bile kullanılsa kimi zaman ortaya çıkan görüntü çok da doğal olmuyor. Bunun yerine son yıllarda hemen herkesin favori ürünü olan BB ya da CC kremleri tercih edebilirsiniz. Her iki ürün de saydam bir biçimde cildi kaplıyor, cildi nemlendiriyor ve cildin tüm kusurlarını kapatıyor. Sonuç olarak da ortaya sağlıklı ve doğal bir görünüm çıkıyor.

Doğal Renkli Göz Farı

Doğal Görünümlü Makyaj Teknikleri

Elbette gözleri de unutmamak gerekir ki bu nokta da göz farının doğru bir biçimde seçilmesi son derece önemli. Eğer doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız yeşil, lacivert gibi renkleri kullanmak yerine toprak ve açık kahve tonlarını tercih ederek gözlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Yanaklarınızın pembe görünmesini için ise hiçbir şeye gerek yok. Arada yanaklarınızı çimdiklemeniz yeterli. Böylece kan dolaşımını hızlandırarak yanaklarınızın da  doğal görünmesini sağlayabilirsiniz

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir