Deri Elbise Sezonun Gözdesi

Deri Elbise Sezonun Gözdesi

Deri Elbise Sezonun Gözdesi diyerek yazımıza başlayalım. Deri son yıllarda zaten son derece moda olan bir kavram ki ceket, etek, yelek, pantolon olarak sıklıkla insanların karşısına çıkıyordu.

Bu sezon mevcut kullanım türlerine bir yenisi daha eklendi ki o da deri elbise. Gerek dünya ölçeğinde gerek ise ülkemizde deri elbiseler gündelik yaşamda sıklıkla karşımıza çıkar hale geldiler.

Üstelik tek bir renkte değil doğanın üzerinde mevcut olan tüm renklerde deri elbise karşımıza çıkıyor. Son derece popüler son derece revaçta olan elbiseler bunlar. Üstelik son derece ince ve gerçek deriden yapılıyor ki bu yüzden rakamlarının biraz pahalı olduğunu belirtmek gerekir.

Model ve kesim olarak bakıldığında ise diğer elbiselerde kullanılan tüm modeller karşımıza çıkıyor. Uzun  olanlar da var, kısa olanlarda. Kısa kollu olanlar da var, uzun kollu, straplez tarzında olanlar da yani seçenekler sınırsız ve insanların karşısında çok sayıda alternatif bulunuyor.

Deri Elbise Sezonun Gözdesi

Kimlere Uygun?

Deri elbise elbette doğru bir kesim, doğru bir model ile herkes tarafından rahatlıkla giyilebilir. Herhangi bir yaş sınırı yok olmaz da zaten.

İster genç, ister yaşlı herkesin giyebileceği giysiler bunlar.  Eğer deri giyinmeyi seviyor iseniz tam da şimdi moda olmuş iken değerlendirmenizde fayda var.

Nasıl Kombinlemeli?

İşin en önemli sorusu belki de burada. Nasıl giyeceğiz biz bu elbiseleri? Tepeden tırnağa deri olmak son derece iddialı olabilir ki bundan çok özel bir yere gidilmiyor ise uzak durmak gerekiyor.

Renk seçimine dikkat etmek gerekiyor. Bunun yanında deri en incesi bile kalın bir kumaş olduğu için kilolu olan insanların olabildiğine kendilerini ince gösterecek renk ve kesimlere yönelmesi gerekiyor ki siyah ve boydan olan modeller bu insanlar için ideal.

Mini giyinmesi seymeyen kadınlar ise eğer kısa boylu ise mutlaka maksi tarzda olanları tercih etmeli ki boyları kısa görünmesin.

Son olarak da takı kullanımında ve makyaj uygulamalarında abartıya kaçmamalı ama koyu renkli deri giysilerde koyu makyaj yapılmasına özen gösterilmeli.

Tüm bu kurallara uyarak kendi giyim stilinizde deri elbise giyebilirsiniz elbette.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir