Daha Genç Kalmak İçin Öneriler

Daha Genç Kalmak İçin Öneriler

Daha Genç Kalmak İçin Öneriler. Bu yazımda geçen yıllara inat daha genç kalmak için ne yemeli, ne içmeli, neler yapmalıyız onlara değineceğiz. Kazalar bizi erken almazsa yaşamdan uzun yaşamak elimizde.

Burada özellikle genç kalmak olgusuna değineceğiz, yani yazımız genç görünmek ile alakalı değil ama bunları yaparsak doğal olarak genç görünmemizde zaten kaçınılmaz değil mi?

Daha Genç Kalmak İçin Öneriler

İşte O Öneriler

Şimdi sizin çok kafanızı şişirmeden hemen genç kalmak için neler yapmalı minik minik ifade edelim mi?

Yürümek:

Sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazlardan bir tanesi. Kalp sağlığı için de oldukça önemli olan bir durum ki siz siz olun günde en az 15 dakika yaz, kış demeden ayağınıza geçirin spor ayakkabılarınızı yürüyün. Bu aynı zamanda sizi dinç kılacaktır.

Erken kalkmak:

Atalarımız ne demiş. Erken kalkan yol alır. Siz de erken kalkmayı bir alışkanlık haline getirin. Hem günün ilk seslerini, ilk renklerini görmek her zaman muhteşem bir deneyimdir.

Yüzmek:

İşte size genç kalmak için harika bir formül. Nasıl falan demeyin. Yazın denize, açık havuza. Kışın kapalı havuzlara. Artık koşullar eskisi gibi değil. En ücra köşelerde bile kapalı yüzme havuzlarına çok uygun fiyatlar ile gidebilmek mümkün.

Bol su tüketmek:

Unutmayın su hayattır. O yüzden özellikle cildinizin erken değil geç yaşlanmasını istiyorsanız sabahları aç karnına bir bardak ılık su için. Bu durum sizin böbreklerinizin sağlıklı çalışması için de oldukça önemlidir.

Zeytinyağı:

Akdeniz insanların neden olduğundan daha genç göründüğünü sanıyorsunuz. İşin formülü burada. Sabahları ince dilimlenmiş ekmeğin üzerine sürün.  Yemeklerini zeytinyağı ile yapın, salatalarınıza koyun, cilt bakım ürünlerinizde kullanın. Kısaca zeytinyağının girmediği yer kalmasın.

Sigara:

Çok söze gerek yok. Yapılan bilimsel araştırmalar ortada. Cildi mahvettiği gibi başta akciğer kanseri olmak üzere birçok sağlık problemini de tetikliyor. Nefes alma zorluklarının yaşanmasına neden oluyor. O yüzden içine çekmeseniz bile asla tüketmeyin. Sağlıklı bir yaşam sigarasız yaşamdır. Unutmayın.

Alkol:

Kabul ediyoruz kaliteli bir kırmızı şarap kansızlığa ve kalp sağlığına iyi geliyor ama onun dışındakilerin faydası yok. Çok da zararı var. Lakin şarap bile içecekseniz sağlık nedenleri ile durumu abartmayın. Günde maksimum bir kadeh kırmızı şarap ile yetinin.

Sarımsak:

Say say faydalarını bitmez ama konumuz bu değil. Genç kalmak için son derece güçlü bir antioksidan olan bu sebze yaşamınızda olsun. Kokusunu falan bahane etmeyin. Salataya koyun, ekmeğin üzerine sürüp fırına verin, makarnaya soslarına ilave edin. Kullanın yani.

Bitki Çayları:

Yine genç kalmak için mutlaka abartmadan günde bir fincan gerçek bitki çayı için. Fazlası zarar. Değişik değişik için. Bir gün beyaz çay, bir gün ıhlamur, diğer gün zencefil olabilir. Mevsime göre değiştirebilirsiniz ama evde nektardan alıp kendiniz hazırlayın.

Daha Genç Kalmak İçin Öneriler

Neşe:

Şartlar ne olursa olsun, kim size ne yaparsa yapsın mutlaka gülün. Gülümseyin. Kasları çalıştırdığı için genç kalmanın en kolay, en ucuz yöntemlerinden bir tanesi bu. Boşuna dememişler bir kahkaha, bir kilo pirzolaya bedel diye.

Gingeng

Ve Ginseng. Birçok multi vitamin içinde de olan son derece özel bir bitki. İster hap formunda tüketin. İster nektardan alıp öyle tüketin. Uyarınıza nasıl gelirse. Ama mutlaka tüketin. Abartmadan elbette.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir