Haftada Bir Kere Maske Uygulayın

Detoks için size ilk önereceğimiz şey, mutlaka haftada bir kere maske uygulamanız. Nasıl bir maske derseniz yanıtı elbette cildin arınmasına, tazelenmesine olanak veren maskeler Bu alanda çok özel ürünler, değişik markalar tarafından piyasada mevcut.
Siz böyle bir maske seçerken mutlaka dermokozmetik, bitkisei özlü, paraben parfüm gibi cilde zarar verici kimyasallar içermeyen maskeleri tercih edin.
Cilde Detoks Uygulamanın Yolları

Gece Kremiyle Uykunuzda Cildi Tazeleyin

Cilt hangi yaşta olursa olsun gece uyurken yenilenmesini yapar. Bu yüzden de gündüz bakım kremi kullanıyorum, cildimi temizliyorum diye düşünmeyin. Mutlaka kendi cilt tipinize uygun olan bir gece bakım kremini aksatmaksızın yatmadan önce cildinizi temizledikten sonra uygulayın ve öyle yatın. Sabah uyandığınızda farkı bir süre düzenli kullanımdan sonra fark edeceksiniz zaten. Burada da yine maskede yer alan seçeneklerin geçerli olduğunu unutmayın.

Dermokozmetik, mineral bazlı, doğal, ürün etkinliği kanıtlanmış bilinen markaların ürünlerini tercih edin.

 

Günde İki Kere Yüzünüzü Mutlaka Temizleyin

Aslında bu başlığı söylemeye bile gerek yok. Siz zaten çok iyi biliyorsunuz. Ama biz yine de anımsatalım. Makyaj yapın ya da yapmayın cildinizi sabah ve akşam doğru bir biçimde temizleyin. Sadece bu noktada elinizi yüzünüzü yıkamanız da yeterli değil. Mutlaka alkol ve paraben içermeyen saf temizleyiciler ile cildinizi kirlerden arınana kadar temizleyin.

Sonrasında da kullanmak istediğiniz ürünleri kullanın. Ama şartlar ne olursa olsun mutlaka cildinizi temizlemeden güne başlamayın. Günü tamamlamayın.

Günlük Olarak Kendinizi Koruyun

Düzenli detoks yapmak cildinizi tazelese bile günlük bakımı ihmal etmeyin. Cildinizi temizledikten sonra mutlaka tonik ve nemlendirici uygulamasını cilt tipinize uygun yapın. Ama bu da yeterli değil. Mutlaka yaz kış fark etmeksizin güneşin zararlı ışınlarına karşı doğru bir güneş kremi sürüp cildinizi sokağa öyle çıkın. Kışın 30 koruma faktörüne kadar olanlar yeter ama yazın 50 koruma faktörü ile sokağa çıkmayı asla es geçmeyin.