Cicaplast Baume B5: Ürün İnceleme

Cicaplast Baume B5: Ürün İnceleme

La Roche-Posay’ın Cicaplast Baume B5  isimli bu ürünü piyasadaki en heyecan verici cilt bakım ürünü değil, ancak kuru cildi nemlendirmek için sağlam bir seçim.

Sıkıştırma tüpü içerisine yerleştirilmiş bu kremli nemlendirici cilde sürülünce biraz kalınlaşır. Ancak cilde masaj yapmaya başladığınızda “ısınır” ve cildi yağlı bırakmadan hızla emilir. Bunun yerine, cilt anında nemlenmiş ve yatıştırılmış hisseder ve bu etki gün boyu sürer.

İçerik açısından, bu parfüm içermeyen formül bir ton zil ve ıslık ile stoklanmayacaktır. Bunun yerine shea yağı, pantenol ve dimetikon gibi denenmiş ve gerçek cilt bakım ürünleri serisidir. Günümüzün daha sofistike nemlendiricileri, maksimum fayda sağlamak için daha fazla sayıda bu içeriğe sahiptir. Bu yüzden en üst sıralarda yer almıyor.

Yine de kuru cildi rahatlatmak ve pürüzsüzleştirmek için kötü bir ürün değildir ve fiyatı da makul olduğu için rahatlıkla kullanılabilir.

Cicaplast Baume B5: Ürün İnceleme

Ürünün Artıları

Cicaplast Baume B5 ürünün en önemli artıları şunlardır:

  • Kremsi nemlendirici, yağlı bir his olmadan hızla emilir.
  • Bir dizi güvenilir yumuşatıcı ve cilt bakım bileşeni içerir.
  • Parfümsüz bir üründür

 

Ürünün Eksileri

Ek antioksidanlar ve cilt yenileyici maddelerle daha etkileyici olabilecek iken bunlardan eksik olan bir üründür. Diğer olumsuz yönleri ise hayvanlar üzerinde ne yazık ki test edilmiştir. Bunun yanında kavanozda değil tüpte olan bir ambalajı vardır. Tüpte olduğu için kullanım açısından daha zorlu bir kullanımı vardır.

Ürün Bileşenleri

Aqua / Su, Hidrojenlenmiş Poliizobüten, Dimetikon, Gliserin, Butyrospermum Parkii Tereyağı / Shea Yağı, Pantenol, Butilen Glikol, Alüminyum Nişasta Oktenilsüksinat, Propanediol, Cetil PEG / PPG-10/1 Dimetikon, Tristearin, Çinko Glikonat, Magnezyum Sülfat, Disodyum EDTA, Bakır Glukonat, Asetillenmiş Glikol Stearat, Poligliseril-4 İzostearat, Sodyum Benzoat, Fenoksietanol, Klorheksidin Diglukonat, CI 77891 / Titanyum Dioksit.

 La Roche-Posay Markasına Genel Bakış

L’Oreal’in sahibi olduğu La Roche-Posay’ın Fransa’da bulunan bir ilaç geçmişi var.Şirket dermatolojik cilt bakımına olan bağlılıklarının temel taşı olarak termal kaynak suyundan yararlanarak ürünlerini üretiyor. Aslında, La Roche-Posay adı, selenyum bakımından zengin olduğu söylenen bu suyun kaynağı olan Fransız kasabasından geliyor. Selenyum, güçlü antioksidan yeteneğine sahip bir element olmasına rağmen, La Roche-Posay’ın kullandığı suyun ne kadar olduğu belli değildir, çünkü tüm suyu kozmetik ürünlerde kullanılmak üzere arıtma işlemlerinden geçmesi gerekir.

Bu bir yana, bu marka bazı iyi güneşten koruyucular ve yaşlanma karşıtı tedaviler dahil olmak üzere bir dizi göze çarpan ürüne sahip. Başka bir pozitif yönü ise şudur: Cilt bakımının tamamı, faydalı ürünleri ışık ve havadan koruyacak kaplarda ürünleri vardır (paketlenmiş kavanoz yok!). Maalesef bazı yanlış uygulamaları da markanın vardır. Başka bir deyişle mükemmel olmayan ürünlerin bazıları tahriş edici miktarlarda alkol, koku veya diğer tahriş edici maddeleri içerir. Ama yine de kullanılabilecek önemli dermokozmetik markalar arasındadır. Tıpkı Cicaplast Baume B5 isimli bu ürün gibi.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir