Bizim İçin Şampiyon Filmi Ne Çok Şey Anlatıyor

Bizim İçin Şampiyon Filmi Ne Çok Şey Anlatıyor

Bizim İçin Şampiyon Filmi Ne Çok Şey Anlatıyor.  Bu yıl vizyona girmesini sabırsızlıkla beklediğim filmlerin başında geliyordu. Nasıl merak ediyordum bilemezsiniz. Nedense hayatım boyunca atlara hep bir ilgim oldu. Hiç at yarışı oynamasam bile at yarışlarını hep takip ettim. Bunun yanı sıra ilk gençlik yıllarım favori jokeyi ile filmin kahramanı olan Halis Karataş değil Süleyman Akdı idi nedense ama bu filmle Halis Karataş benim için 1 Numara.

Bizim İçin Şampiyon Filmi Ne Çok Şey Anlatıyor

Kazanmak Kaybetmenin Kardeşidir

Bizim için Şampiyon filmi tam olarak bu sözler ile başlıyor ama film boyunca daha pek çok şey aklımıza kazınacak hayatlarımıza kılavuzluk edecek söz çıkıyor karşımıza. Hepsini burada yazmayalım gidin izleyin kendi deneyimleriniz olsun.

Başrolünde Robert Redford’un yıllar önce oynadığı ve benim başucu filmlerimden olan Atlara Fısıldayan Adam filmi bir yerde örtüşen bir yapısı var o da her iki erkek başrol karakterinin atlar üzerinde yarattığı olumlu etki.

Ama onun dışında sizlerin de basından çok iyi takip ettiğiniz üzere bu bir gerçek yaşam öyküsü. Efsane at Bold Pilot, Halis Karataş ve Begüm Atman üçgeninde dönem bir aşk, mücadele, azim öyküsü var karşımızda. Öyle gerçek, öyle saf öyle samimi ki.

Aşka inanmayan birinin bile fikrini değiştirebilecek yeterlilikte. İnsan isterse, insan inanırsa neler yapabileceğinin, sevginin muhteşem gücünü, iyileştirici yönünü tüm çarpıcılığı ile ortaya koyan bir yapıt. Ne bir masal, ne bir uyarlama. Tamamen gerçek ve bizden bir öykü zaten dün Hürriyet Gazetesine açıklama yapan Halis Karataş da filmde yaşamlarında olmayan tek bir anın bile olmadığını söylüyor. Yani filmde kurgu yok. Gerçek yaşamda ne ise burada da o.

Bizim İçin Şampiyon Filmi Ne Çok Şey Anlatıyor

Filme Dair Diğer Detaylar

Şimdi Şampiyon filmi hakkında diğer detaylara yer verecek olursak şunlar söylenebilir. Fikret Kuşkan yine öyle güzel oynuyor ki filmdeki sahneleri hiç bitmesin istiyorsunuz.

Ekin Koç keza rolünü ete kemiğe büründürmüş. Farah Zeynep zaten yeni neslin en iyi oyuncularından. Tüm rollerde  farkını ortaya koyuyor.

Filmin sonunda diğer bilgileri arşivsel nitelikte veriliyor. Müzikler yerli yerinde. Görüntüler için söylenebilecek tek şey olağanüstü olduğu yönünde.

Ana akım sinema adına doğru düzgün bir yapım. Her anlamda kaliteli. O yüzden de herkesim tarafından keyifle izlenebilecek çok şey öğreten ve yıllar içinde unutulmazlar arasında yerini alacak olan bir film bu. Ama ille de sinemada izlenmeli. Bizden söylemesi ama karar sizin elbette. Ve son olarak elbette yalnız da gidebilirsiniz ama ailece çoluk çocuk gidilebilecek herhangi bir sorun teşkil etmeyen bir film bu.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir