Bebekler Hangi Ay Kaç Kelime Konuşmalıdır?

Bebekler Hangi Ay Kaç Kelime Konuşmalıdır? Bir bebeğin kelime haznesinin ne kadar geniş olduğunu anlamak için bu yazımızı okumanız gerekmektedir. Bebeğiniz yaşına göre yeterli sayıda kelime kullanabiliyor mu diye merak ediyorsanız maddelerimizi dikkatlice inceleyin. Çocuklar her yaşta farklı sayıda kelime kullanırlar. Çocuğunuzun geri kalıp kalmadığını kelime sayısına bakarak anlayabilirsiniz.

– Yenidoğan bebekler: Bebekler genelde ilk 3 aya kadar sadece agu diye ses çıkartırlar. Hiçbir bebek kelime ile bu süreçte cümle kuramaz.

– 6 ila 9 aylık bebekler: Bu süreçteki bebekler birtakım heceleri işiterek taklit etmeye çalışırlar. Dedikleri anlaşılmasa da iyi bir gözlem yeteneğine sahip bir anne çocuğunun ne demek istediğini anlayabilir.

– 1 yaşındaki bebekler: Bebekler bir yaşına geldiklerinde heceleme yaparlar. Çevreleri onların heceleme yapmadan direk anne ya da baba demesini bekliyor. 1 yaşındaki çocuğun bunu demesini beklememek gerekir.

Bebekler Hangi Ay Kaç Kelime Konuşmalıdır?

– 2 yaşındaki bebekler: Bu süreçteki bebekler 10 kelime bilirler. Bu süreçteki bebeklerin 2-3 cümle kurabilmesi gerekiyor. Bu cümleler basit cümlelerdir. ‘Annem nerede’ ya da ‘Babam napıyor’ gibi..

– 3 yaşından sonra da bir çocuk cümle kurmaya başlar. Anne ya da babası dışındaki kişiler de onu anlarlar.

– 4 yaşında basit bir olayı bir çocuk anlatabilir. 7 yaşındaki çocuklar ise daha karmaşık olayları çok rahat bir şekilde anlatabilir.

Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir