AŞK HİKAYELERİ: Fakir Aşkı Acısı vs Zengin Aşkı Acısı

AŞK HİKAYELERİ: Fakir Aşkı Acısı vs Zengin Aşkı Acısı

Yaşım geldi 35’e. “Hala” bekarım. Ağız alışkanlığı işte. Genelde böyle diyorlar. Memurum. Düzenli bir gelirim var ama ne uzuyoruz ne kısalıyoruz diyelim. Çok da yüksek bir seviyede değilim. Kariyerimde pek öyle bir beklentim de olmadı açıkcası. Orta direk deseler de aslında fakirim diyebilirim. Bir şeyler alabilmek için hep bir şeyler biriktirmem gerekiyor. Borca giriyorum borcumu kapatmak için yine borca giriyorum… Her neyse yuvarlanıp gidiyoruz. E fakiriz diye mutlu olmaya hakkım yok mu? Aşk yok mu aşk? Tabii ki arada oluyor. Evlilik ise hiç olmadı. Aşk acısından kaynaklı sağlık sorunları, tabii ki var.

AŞK HİKAYELERİ: Fakir Aşkı Acısı vs Zengin Aşkı Acısı

Bir arkadaşım var; güzel bir yerde yönetici. Title title ilerledi. Jan janlı ön adları oldu. Asistan, uzman yardımcısı, uzman, müdür, genel müdür derken devamını ben takip edemedim. Siyo falan olmuş olabilir. Özetle zengin. Uzun uzun ilişkileri oldu. En son bir tanesiyle evlendi, çocuk yaptı. Amerikan rüyası değil mi? Değil. Burası Türkiye yok öyle. Çok da bilmiş bilmiş evlendi, her şeyi mükemmel, mantığına da tam uyuyormuş vs vs. Bana da öğütler verirdi hep gözümün kenarı. Aşk acısından kaynaklı sağlık sorunları; tabii ki var.

Birinci örneğimiz ben yani FAKİR AŞKI. İkinci örneğimiz arkadaşım yani ZENGİN AŞKI. Fakat aşk bu işte zenginine fakirine bakmıyor acısı her gelir düzeyi için maksimum seviye. Sonuca dikkat çekmek istiyorum. O gitti paralı psikiyatriste aylaaar aylarca o depresyon senin bu psikolojik rahatsızlık senin ne jan janlı hastalık isimlerine sahip oldu. Kariyerindeki gibi orada da title title ilerledi maşallah. Sonra ilaçlandı ve zamanla atlattı. Ben gittim devlet hastanesi iç hastalıklarına -çünkü haliyle devlette özel psikiyatri bölümü yok bu yüzden ruh da içimizde nasılsa hastalığı da iç hastalık olur diyerek o bölümü seçtim pikaçular- sonuç stres yapma bu kadar nöropatik ağrı olmuş geçer dendi. Bir rahatlama geldi mi? Geldi valla.

SONUÇ

Belki de aşk acısını geçirmeye dair taktikler beklediniz ama sonucu başka yere bağlayacağım. Demek ki neymiş bazı hastalıklara sahip olabilmek için zengin olmak gerekiyormuş. Aşk acınız bir doktorun “stres yapma geçer” sözüyle geçiyorsa işte fakirlik orada başlıyormuş.

*Gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir. 


Hakkında Şeyda Şıpar

5.8.1986 Aydın doğumluyum. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde sinema-tv ve işletmeyi burslu okudum. Reklam ajanslarında yazarlık yaptım ve kamera arkasında sanat asistanı olarak çalıştım. Ayrıca astroloji eğitimi de aldım. Kişisel gelişim ve spritüel konulara meraklıyım. Müzik ve resimle de ilgileniyorum; ukulele ve kahon çalıyorum. Gerçek potansiyelimizi kullandığımız sürece huzurlu hayatlar sürebileceğimize inanıyorum, benim hayallerimin ve çevremdekilerin hayallerinin gerçekleşmesi için elimden geleni yapmak hayattaki en büyük mutluluğum. Zihin açan ve keyifli paylaşımlarda buluşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir