Aşırı Sıcaklar İçin 10 Altın Öneri

Aşırı Sıcaklar İçin 10 Altın Öneri

Aşırı Sıcaklar İçin 10 Altın Öneri özellikle sıcak illerde yaşayanların her yaz geldiğinde şehirden kaçma zorunluluğunda bırakan sıcakları da bu sene hemen hemen atlattık sayılır. Neredeyse her geçen yıl bir öncekinden daha da sıcak hale geliyor. Her sene bir önceki seneden daha da fazla sıcaklarla baş etmek zorunda kalıyoruz. Ancak bu gibi durumlarda sizi sıcaklardan kurtaracak pratik çözümlerle bulunduğunuz şehirden kaçmak zorunda kalmayacaksınız.

Aşırı Sıcaklar İçin 10 Altın Öneri

Aşırı sıcaklarda çok soğuk duş kesinlikle almayınız. Ilık suyla duş alın ve vücut sıcaklığınızın artmasına izin vermeyin. Çok soğuk su kas ağrılarına ve hastalığa, hatta zatürreye sebep olabilir.

Çay ve kahveyi abartmadan içmeye çalışın. Sıcaklarda aşırı içilen çay ve kahve su kaybına yol açar, hatta çarpıntıya, tansiyon yükselmesine uykusuzluğa ve enerji kaybına sebep oluyor.

Tükettiğiniz sebze ve meyveleri bol bol tüketmeye çalışın. Su içerdikleri için vücudunuzun halsiz kalmasına sebep olmaz.

Yazın bunaltıcı sıcaklarında çok fazla dışarıdan yiyecek yemeyin. Sıcak sebebiyle bozulmuş gıdalara denk gelip zehirlenebilirsiniz.

Su içmenize çok önem verin. Bunu yalnızca sıcaklar için değil, her zaman sağlığınız için yapın.

Açık renkli kıyafetler giyerek güneşin direk üzerinizde olmasını engelleyin. Şapka ve güneş gözlüğü takmaya özen gösterin.

Spor esnasında farklı enerji içeceklerinden uzak durun ve yalnızca su için.

Fazla şeker tüketmemeye çalışın. Vücudunuzdan su kaybına sebep olmaktadır.

İçtiğiniz içecekleri çok soğuk içmeyin. Karnınızda kramplara, bağırsak hastalıklarına sebep olabilir.

Yağlı yiyecekler ve kızartmaları tüketmekten uzak durun.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir