Ameliyatsız Gençleşme Yöntemleri

Ameliyatsız Gençleşme Yöntemleri

Ameliyatsız gençleşme yöntemleri nelerdir merak eden arkadaşlar için çok özel bir yazı hazırladım. Bu yazıda ne genel cilt bakım kurallarından bahsedeceğim ne kozmetik ürünlerinden, ne de estetik uygulamalardan. Bu yazı alternatif gençleşme metodu arayanlara hitap ediyor. Kısa zamanda kesin çözüm almak isteyenler için.

Ameliyatsız Gençleşme Yöntemleri

Sonuçta kimsenin zamana dur deme gücü yok. Teknoloji ne kadar ilerlemiş olursa olsun, bu konuda henüz mucizevi bir durum icat edilmiş değil. Geçen yıllar izlerini yavaş yavaş belli ediyor ve hücre yenilenmesinin bitmesi ile beraber yıllar izini belli etmeye başlıyor. Yaşlanmanın temel belirtilerine baktığımızda lekeler, inci çizgiler, kırışıklıklar, sarkmalar, sıkılık kayıpları ilk anda söylenebilecek olan olgular.

Üstelik tüm belirtiler hem yüz de, hem de ellerde, boyun da görülebiliyor.O yüzden yaşlanmanın tek bir noktada görülebileceği yanılgısına kapılmamak gerekiyor. Bir diğer yanılgı ise yaşanan bir kavram karmaşası. Dolgu ve botoks kavramları birbiri ile karıştırılıyor ama asla ikisi aynı olan kavramlar değiller. İkisi iki ayrı gençleştirme uygulaması.

Botoks

Ameliyatsız Gençleşme Yöntemleri

Botoks ismi verilen uygulama yüze aynı isimli maddenin enjekte edilmesine verilen isimdir. Özellikle alın bölgesinde oluşan mimik çizgileri ve kırışıklıklar için yapılan bir uygulamadır.

Ama özünde botoks uygulamaları terleme, kişinin vücudunda ortaya çıkan kötü kokular için de yapılabilen bir uygulama olduğundan kapsamı oldukça geniştir.

Hemen her yaşta yapılabilen botoks uygulamasının gençleşme metodu olarak uygulandığı durumlarda mutlaka belli aralıkla tekrarlanması gerekir.

Dolgu Uygulamaları

Ameliyatsız Gençleşme Yöntemleri

Şimdi bu yazıda da önem taşıyan dolgu uygulamasına değinecek olur isek dolgu minik, küçük iğneler ile belirlenen bölgelere yapılan ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarındandır.

Nereye yani hangi bölgeye uygulanırsa uygulansın, lokal anestezi yani uygulama yapılacak olan bölgeyi uyuşturma yöntemi ile yapılır. Lokal anestezi uygulamadan yaklaşık 45 dakika önce yapılır.

Bu alanda yapılan kimi dolgu uygulamaları şunlardır:

  • Alın dolgusu
  • Çene dolgusu
  • Göz çevresi dolgusu
  • Göz kapağı dolgusu
  • Boyun dolgusu
  • Ele yapılan uygulamalar
  • Nazolabial dolgu ( yani burun deliğinin altından çeneye kadar olan bölge)

Bu uygulamada kullanılan malzemeler ise Calsiyum Hidroksi apatit veya Hyalüronik asittir. Özellikle ikinci madde son yılların en gözde olan maddelerindendir zira cildin doğal bileşenleri arasında olup, yeterli ve doğru bir miktarda uygulandığı zaman cildin üzerinde yer alan tüm yaşlanma belirtilerinin ortadan kalkmasına vesile olmaktadır.

Cildin sıkılaşmasına, kırışıklıkların ortadan kaybolmasına, elmacık kemiklerinin belirgin olmasına, cilt üzerinde yer alan akne, leke gibi durumların ortadan kaldırılmasına yardımcı olan bir uygulamadır.

25 yaş üzerinde kadın ya da erkek fark etmeksizin herkese yapılabilecek olan bir uygulamadır. Ortalama olarak her bir uygulama 25 ile 30 dakika arası sürer iken iyi bir uygulama ile kişinin 5 ile 10 yaş arası daha genç görünmesi sağlanmaktadır.  Rakamlar olarak da abartılı olan bir rakam olmadığından herkes rahatlıkla yaptırabilir.

Kolajen aşı uygulamaları ise bu alanda yapılan bir diğer uygulamadır ki bu da ameliyatsız cildin gençleşme yöntemleri arasında tercih edilen bir diğer yöntemdir.

 

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir