50 Yaş Kadını Olmak Güzeldir

50 Yaş Kadını Olmak Güzeldir

50 Yaş Kadını Olmak Güzeldir. Atalarımız boşuna söylememiş her yaşın kendince bir güzelliği vardır diye. Nitekim hal böyle olunca her yaş grubunun tadını çıkarmak, karamsarlığa kapılmamak gerekir. Bu durum 50 yaş kadını için de geçerli olan bir durumdur.

50 Yaş Kadını Olmak Güzeldir

Avantajları Nelerdir?

Öncelikli olarak kendimden yola çıkmak istiyorum. Bir kaç ay önce ben de 50 yaş kadını grubuna girdim. İtiraf etmeliyim ki birçok kadın da benim gibi hissetmiştir. doğum günüme saatler kala durumdan nefret ettim ve zamanı geriye sarmak istedim. Tamı tamına 50 yaşında oluyordum. Abimin öldüğü yaştaydım. Ölüm şimdi bana her zamankinden daha yakın, daha gerçek görünüyordu. Önümde artık bir 50 yıl daha yoktu.

50 Yaş Kadını Olmak Güzeldir

Ve tüm bunlar bana bu süreci nasıl yaşamam gerektiğini anımsattı. Üzerinde çok düşündüm. Her dezavantaj bir avantaja dönüşebilir şiarı ile bu işi avantajlı hale getirmeye çalıştım ve başardım da, işte o avantajları: Elbette kendimden yola çıkarak.

Neler mi Yaptım?

50 Yaş Kadını Olmak Güzeldir

  • Ölümlü olduğunu kabul etmek çok zor ama tam da bu dönemde hayatımda kimlerden vazgeçmek zorunda kaldığımı düşündüm ki benim için en önemli olan adım bu idi. Babam, ağabeyim, ilk aşkım, yengem, yakın dostlarım kimlerden vazgeçmemiştim ki. Babam dahil herkes aslında gençti. Benim için erken ölüm ötesinde erken ölümdüler ve ben önce ölümle yüzleştim.
  • Ölümle yüzleşmek beni rahatlattı ve en büyük eşikten atlamış oldum.
  • Kendime bir baktım ufak tefek sağlık problemlerim dışında önemli bir sorunum yoktu ve bunun için kendimi şanslı saydım. Yüzüme bir gülümseme yayıldı.
  • Artık daha özgürdüm. Önümde bir 50 yıl olmaması benim daha önceden ertelediğim, vazgeçtiğim her şeyi yapmam için bir fırsattı. Beni bağlayan hiçbir şey yoktu ve hep almak istediğim o eğitimi almaya başladım.
  • Kariyerim için de benzer bir durum söz konusu oldu, eğitimler vermek istiyordum ve 28 yıllık mühendislik kariyerinden sonra eğitim işine tüm kalıplardan uzak gözü kara girdim.
  • Hayatımda beni yok sayan, yaşamımı zorlaştıran, işi düşünce selam veren herkesi ayıkladım. Yanımda cidden olması gereken, beni hak edenler kaldı.
  • Kendimin farkına vardım, ne kadar özel olduğumun. Bu da beni bir adım öteye taşıdı. Kendimle barıştım. Kendimi affettim.
  • Tüm klişelerden uzak hep istediğim saç modelini seçtim. Keza o çok sevdiğim kolyeyi de boynumdan artık hiç çıkarmıyorum. Kabul eden beni böyle kabul etsin.
  • Eskiye göre çok daha bakımlıyım ama sadece kendim için.

Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir