Gelin Saçı Aksesuarları ve Ötesi

Gelin Saçı Aksesuarları ve Ötesi

Gelin saçı aksesuarları ve ötesi isimli bu yazımızda sizlere gelin saçı hakkında değil olayın diğer kısımları hakkında hap bilgiler vermeye çalışacağız. Dilerseniz hemen başlayalım.

Gelin Saçı Aksesuarları ve Ötesi

Gelin Saçı  Deyince

Gelin saçı nedir? Sorusunun yanıtını öncelikli olarak vermek gerekir ise şunlar söylenebilir.  Alfabenin en başından başlamak gerekir ise gelinlik birlikte gelinin çok daha güzel, şık olmalarına olanak veren saçları ister uzun, ister kısa olsun, en şık olmasına olanak veren ve de elbette ki kendi düğününün yıldızı olmasını sağlayan duvaklı, duvaksız, taçlı ya da diğer biçimlerde yapılan gelin saçı modelleri olarak adlandırılabilir.

Gelin Saçının Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Şimdi biraz da gelin saçı aksesuarları neler onları ana hatları ile sıralayalım ve topluca üstünden geçelim zira bu yazımızın konusu tam olarak bu ve bu konuda sizlere biraz bilgi vermek istiyoruz.

Gelin Saçı Aksesuarları ve Ötesi Gelin Saçı Aksesuarları ve Ötesi

Yukarıda yer alan iki fotoğraftan da anlaşılacağı üzere gelin saçı modelleri için kullanılan temel aksesuarları şu ana kadar belirttiklerimizden yola çıkarak nelermiş bir toparlayalım dilerseniz.
• Çiçek
• Taç
• Duvak ( ki en majör bileşendir)
• Türban( tesettürlü olanlar için)
• Eşarp ( yine tesettürlü olan kadınlar için)
• Gelin saçı bandı
• Tül
• Muhtelif tarzda ve değişik malzemelerden yapılan tokalar
• İnci tarzı değişik boncuklar

Gelin Saçı Modellere Neye Göre Seçim Yapılmalı?

Gelin Saçı Aksesuarları ve Ötesi

Üstte yer alan fotoğraf kimilerimizin varlığından bile haberdar olmadığı Prenses Grace’e ait. Ya da tam ismi ile Grace Kelly’e. Hollywood’da çok başarılı bir oyuncu iken Oscar almış iken Monaco Prensi Rainer ile evlenip Monaco Kraliçesi olan ve geçirdiği bir trafik kazası sonucu erken yaşta vefat eden Grace Kelly.
Neden bu konuya değindik derseniz gelin saçı kusursuzluğunun, zarafetinin en güzel örneklerinden bir tanesidir. Tam da bu noktadan yola çıkarak gelin saçı modelleri tercihlerinde dikkat edilmesi gereken en temel hususun kişinin yüz hatları ile uygun olması gerektiği söylenebilir.

Ama elbette dikkat edilmesi gereken tek kriter bu değil. Bunun yanında kişinin yaşı, tercih edilen gelinlik modeli, gelinin yaşı da oldukça önemli. Gelinler elbette çocukluk düşleri olan modeli seçebilir ama örneğin hayallerindeki maşalı olan bir model ise illa kullanmaları gerekmez hatta yakışmıyor ise uzak durmak gerekir.
Benzer bir durum saçın boyu için de vardır. Özellikle duvaklı olan modeller de saçın boyu tam yerinde tutulmalıdır ki kavram karmaşası yaşanmasın.

Tüm bu bilgilerden de anlaşılacağı üzere çok ince detayları olan bir konu ve özen ile hazırlanması gereken bir gelin saçı kavramı var. İstenilen, uyum yakalanan biçimde hazırlanmadığı taktirde de gelin ne kadar güzel olursa olsun, keza gelinlik de ne kadar güzel olursa olsun o güzellik ortaya çıkmayacaktır.

İşin özünde saç her zaman önem taşıyan bir konudur hele de kişinin kendi düğününde çok daha ayrı bir özen göstermek gerekir değil mi?


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir