Stres Altındaki Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Stres Altındaki Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Cildimiz ruh halimizin vitrinidir. Stresli ve baskı altında olduğumuzda cildimiz bunları hisseder ve sivilce,kızarıklık yada hassasiyet olarak dışa vurur.Stres altındaki cilt için yapılması gerekenler nelerdir?

Stres altındaki cilt için yapılması gerekenler nelerdir?

Cildinizle problemler yaşamaya başladığınızda, ona yardım etme zamanı gelmiştir.Stres, baskı,öfke, çevresel kirlilik gibi faktörlerden cilt çok etkilenir ve stres altına girer.Bunun yansıması da size pürüzler olarak geri döner. Eğer sorunlarınız çok büyük ise mutlaka bir dermatoloğa başvurun. Sorunlarınız küçükse birlikte bu problemi nasıl çözebiliriz inceleyelim.

Köpüren Temizleyici

Cildinizin hassaslaşmaya başladığını görüyorsanız anahtar kelime “nazik” olmalıdır. Stres halindeki cilt için yapılması gereken en önemli şeylerden biri de cildi temiz tutmaktır. Köpüren temizleyiciler cildinizi nazikçe temizler, nem dengesini korur ve kurutmaz.Kolay ve hızlı şekilde köpürerek pürüzleri yok eder.Kullandığınız ürünü mutlaka dairesel hareketlerle cildinize masaj yaparak uygulayın, sonra durulayın. Pırıl pırıl, nemli ve temiz bir cilde kavuşmuş olacaksınız.

Stres Altındaki Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Yaşlanma Karşıtı Krem

Cildiniz strese girdiğinde yaşlanma karşıtı kremlerden uzak durmanıza gerek yoktur. Bu gibi ürünlerin yatıştırıcı özelliği vardır.Cildinizin onarılma ve yenilenme sürecine destek olur.Sabahları cildinizi temizledikten sonra ince bir tabaka şeklinde sürebilirsiniz.

Güzellik Maskesi

Maskeler cildin kızarıklığını, hassasiyetini gidermede, cildi sakinleştirip güzelleştire büyük bir rol oynar.Yüksek nem takviyesi ile cilt dokusunu geliştirirler.Bu maskeleri yüzünüzde 20 dakika tutmalısınız ki etken maddeler cildinize emilsin. Daha çok gece uygulanabilen maskeleri seçmeniz cildiniz için daha önemlidir çünkü cildimizin en dinlendiği anı uyuduğumuz zamandaki halidir. Cildimizin yenilenmesi için oldukça etkili zaman dilimidir.

Stres Altındaki Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Yenileyici Serum

İnce çizgiler,dengesiz cilt dokusu,lekeler…Yaşlanmanın ilk belirtileri bazı oksidatif strese neden olur. O yüzden cildi aydınlatan ve yenileyen serumlar çok işe yarar. Özellikle  yaşlanma karşıtı serumlar ve kremler donuk,cansız, rengi dengesizleşmiş cildi hedef alır. Cildin doğal yenilenme gücünü arttırır.

Yüz Yağı

Yağların yenileyici,besleyici ve güzelleştirici özelliklerinden cildimiz etkili şekilde yararlanabilir. Özellikle çuha çiçeği yağı, safran yağı, argan yağı, jojoba yağı ve macademia fındığı yağı cildiniz de çok etkilidir.

Ayrıca cildiniz stresli olduğu zamanlarda acil durum bakımlarına ihtiyaç duyabilir.Bu gibi durumlarda yanınız da sürekli, her zaman ve her yerde kullanabileceğiniz bir ürün taşımalısınız.

Sizlere benim keşfettiğim bir yöntem de söylemek istiyorum. Sivilcenizin çıkacağını anladığınız vakit geçe yatmadan önce sivilceli bölgeye çay ağacı yağı sürüyorum sabaha o sivilcenin

Sizler ani cilt sorunlarınız olduğunda neler yapıyorsunuz?


Hakkında FeyzaKurt

Merhaba? Ben Feyza. Makyajla ilgilendiğim için sizinle de bir şeyler paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir